Trzej Królowie przejdą przez Gorzów [film]

2 stycznia 2018, 10:39, ak
fot. Anna Kluwak
Po raz czwarty ulicami Gorzowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Początek imprezy o godz. 14 na Starym Rynku. Przemarsz orszaku zakończy się na Placu Grunwaldzkim, gdzie Trzej Królowie wraz z orszakiem oddadzą pokłon dzieciątku i złożą dary. W programie m.in. śpiewanie kolęd.

W sobotę 6 stycznia po raz czwarty w Gorzowie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Tegoroczny orszak wystartuje o godz. 14 ze Starego Rynku i przejdzie ul. Sikorskiego, Chrobrego i Mieszka I do Gorzowskiego Betlejem na Placu Grunwaldzkim. Trasa przemarszu to prawie 2 kilometry.

Orszakowi tradycyjnie towarzyszyć będą tysiące gorzowian, którzy w koronach na głowie będą szli ulicami miasta i wspólnie śpiewali kolędy. W poprzednich latach udział w orszaku brało udział nawet 6 tysięcy osób.

Około godz. 15 Trzej Królowie wraz z orszakiem mają dotrzeć do Placu Grunwaldzkiego, gdzie oddadzą pokłon dzieciątku i złożą dary. W orszaku będą również szli Józef Piłsudski, Wincenty Witos, Roman Dmowski i Irena Sendlerowa a także żużlowcy, żołnierze, gorzowscy Romowie i myśliwi. Tegoroczna impreza nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W programie przewidziane również wspólne śpiewanie kolęd z minister Elżbietą Rafalską, biskupem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, prezydentem Gorzowa i wojewodą lubuskim.

A tak wyglądało to w ubiegłym roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości