Kierowca BMW "wylądował" na torach kolejowych [zdjęcia]

31 grudnia 2017, 15:46
fot. Marcin Kluwak
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło pod Gorzowem. Kierujący BMW chcąc uniknąć zderzenia z sarną, odbił w prawo, przez co wpadł w poślizg. Auto zatrzymało się na torach kolejowych.

Informację o wypadku oraz zdjęcia otrzymaliśmy na naszym facebookowym profilu od pomocy drogowej Fix-Car.

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło po godz. 14 na drodze z Czechowa do Santoka, tuż przed przejazdem kolejowym. Kierowca BMW wpadł w poślizg i zatrzymał się na torach kolejowych. Na szczęście pociąg Intercity, który jechał w kierunku Gorzowa zdążył wyhamować.

- 21-letni kierowca BMW jechał od strony Czechowa w kierunku Santoka. W pewnym momencie przed maskę samochodu wybiegła sarna. Mężczyzna, aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, skręcił w prawo, wpadł w poślizg i zatrzymał się na torach. Na szczęście nic mu się nie stało – opowiada Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim.

Ruch pociągów na trasie Santok-Gorzów został wstrzymany na ponad 1,5 godziny. W tym czasie została uruchomiona komunikacja zastępcza. Również droga na tym odcinku była zablokowana, a policjanci kierowali objazdem przez Wawrów. O godz. 15.45 ruch pociągów został przywrócony.

- Pamiętajmy o tym, że chociaż mamy dzisiaj Sylwestra, to nie zwalnia nas to z zachowania bezpieczeństwa na drodze. Pogoda jest kapryśna i nie sprzyja kierowcom, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Apeluję do kierowców o rozwagę za kierownicą i dostosowanie prędkości do warunków na drodze - podkreśla naczelnik Waraksa. 

Fotoreportaż


1/6 BMW na torach kolejowych

1/6 BMW na torach kolejowych

2/6 BMW na torach kolejowych

2/6 BMW na torach kolejowych

3/6 BMW na torach kolejowych

3/6 BMW na torach kolejowych

4/6 BMW na torach kolejowych

4/6 BMW na torach kolejowych

5/6 BMW na torach kolejowych

5/6 BMW na torach kolejowych

6/6 BMW na torach kolejowych

6/6 BMW na torach kolejowych

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości