Wiadomości

Django i Lila na policyjnej służbie [zdjęcia]

29 grudnia 2017, 14:29, red
fot. KWP
Policyjne psy Django i Lila ćwiczyły na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie wykrywanie narkotyków i materiałów pirotechnicznych. Wszystko po to, aby w razie policyjnych działań profesjonalnie i skutecznie pomagać policjantom w zapewnianiu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka. W policji to z pewnością najwierniejszy przyjaciel i partner służbowy policjanta. Psy rozpoczęły policyjną służbę w dwudziestoleciu międzywojennym, podczas formowania się policji państwowej.

Od tego czasu rola tych „czworonożnych policjantów” cały czas się zwiększała, a psy nie są już tylko wykorzystywane do patrolowania ulic, ale także do tropienia materiałów pirotechnicznych, narkotyków czy poszukiwania osób zaginionych. Bez wątpienia stanowią solidne i bezcenne wsparcie policyjnej służby.

- Psy służbowe szkolą się każdego tygodnia, by jeszcze lepiej i skuteczniej pomagać policjantom w zapewnianiu bezpieczeństwa. W czwartek 28 grudnia przy współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Gorzowie dwa policyjne psy, które na co dzień pełnią służbę w gorzowskiej komendzie przeszły szkolenie w wykrywaniu i ujawnianiu materiałów zabronionych – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Django to dwuletni owczarek belgijski wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Jego partnerem i opiekunem jest st. asp. Ryszard Chojnacki.

Lila to z kolei owczarek niemiecki, który jest specjalistą w dziedzinie wykrywania i ujawniania materiałów pirotechnicznych, a jego najlepszym przyjacielem, a zarazem partnerem jest mł. asp. Wojciech Winiarski. Zarówno psy jak i ich opiekunowie przeszli blisko pięciomiesięczne szkolenie specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach. Po jego zakończeniu Django i Lila rozpoczęły służbę w gorzowskiej policji.

Fotoreportaż


1/7 Szkolenie policyjnych psów

1/7 Szkolenie policyjnych psów

2/7 Szkolenie policyjnych psów

2/7 Szkolenie policyjnych psów

3/7 Szkolenie policyjnych psów

3/7 Szkolenie policyjnych psów

4/7 Szkolenie policyjnych psów

4/7 Szkolenie policyjnych psów

5/7 Szkolenie policyjnych psów

5/7 Szkolenie policyjnych psów

6/7 Szkolenie policyjnych psów

6/7 Szkolenie policyjnych psów

7/7 Szkolenie policyjnych psów

7/7 Szkolenie policyjnych psów

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości