Wiadomości

Nocny rajd po Gorzowie zakończony wypadkami [film i zdjęcia]

25 grudnia 2017, 01:24, red
fot. gorzowianin.com
Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń doszło przy ul. Mosiężnej i Złotego Smoka w Gorzowie. W pierwszym wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe. Natomiast w drugim auto rozwaliło ogrodzenie i zawisło na skarpie.

W wigilijną noc trzy samochody zderzyły się przy ulicy Mosiężnej w Gorzowie. Kilkaset metrów dalej przez płot „przeleciał” osobowy mercedes. Informację o tych zdarzeniach otrzymaliśmy na nasz numer alarmowy 515 016 102.

Wszystko działo się w nocy z 24 na 25 grudnia. Najpierw grupa kilkudziesięciu samochodów pojawiła się na parkingu Castoramy. Tam po kilku minutach wszyscy z piskiem opon ruszyli w kierunku ulicy Wyszyńskiego, ponieważ na miejsce została wezwana policja.

Jak się okazało, cała grupa przemieściła się w okolice giełdy samochodowej. Tam doszło do wypadku. Na prostym odcinku ulicy Mosiężnej zderzyły się ze sobą trzy samochody osobowe – ford, BMW i volkswagen. Policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności wypadku, chociaż jak twierdzą świadkowie zdarzenia – winny był kierowca volkswagena, który był prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

- Cztery osoby, które brały udział w tym zdarzeniu, zostały odwiezione prywatnymi samochodami do gorzowskiego szpitala jeszcze przed przybyciem naszych zastępów oraz pogotowia na miejsce. Z kolei strażacy i zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy około 25-letniemu mężczyźnie, który doznał poważnego urazu głowy - mówi dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej.

Natomiast dosłownie kilkaset metrów dalej, przy ul. Złotego Smoka. Tam kierowca osobówki przejechał skrzyżowanie na wprost i wjechał w płot fabryki Faurecia. Samochód zawisł na skarpie, a grupa kilkunastu osób próbowała go zepchnąć.

AKTUALIZACJA

- Kierowca volkswagena vento, który spowodował wypadek był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w swoim organizmie 1,6 promila alkoholu i wjechał z impetem w pozostałe auta. 24-letni kierowca z powiatu gorzowskiego odpowie za spowodowanie wypadku oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem - kometuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/7 Wypadek przy Mosiężnej

1/7 Wypadek przy Mosiężnej

2/7 Wypadek przy Mosiężnej

2/7 Wypadek przy Mosiężnej

3/7 Wypadek przy Mosiężnej

3/7 Wypadek przy Mosiężnej

4/7 Wypadek przy Mosiężnej

4/7 Wypadek przy Mosiężnej

5/7 Wypadek przy Mosiężnej

5/7 Wypadek przy Mosiężnej

6/7 Wypadek przy Mosiężnej

6/7 Wypadek przy Mosiężnej

7/7 Wypadek przy Mosiężnej

7/7 Wypadek przy Mosiężnej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości