Bandyci z Gorzowa na gościnnych występach [film]

20 grudnia 2017, 14:32, mk/inf. prasowa KWP Szczecin
Grupę pięciu mieszkańców Gorzowa i okolic zatrzymała kilka dni temu zachodniopomorska i lubuska policja. Bandyci napadli z bronią w ręku na punkt pocztowy w Szczecinie. Wolnością nie cieszyli się zbyt długo.

Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł portal Onet.pl, wszyscy podejrzani pochodzą z Gorzowa Wielkopolskiego i okolic. Są to młodzi mężczyźni w wieku od 20 do 30 lat. Jeszcze przed napadem obserwowali placówkę. Do samego zdarzenia doszło 24 listopada br. w godzinach popołudniowych. Do punktu pocztowego wtargnęło dwóch zamaskowanych sprawców, trzymających w rękach przedmioty przypominające broń palną. Zastraszyli obsługę i zażądali wydania pieniędzy. Ze znaczną ilością gotówki uciekli z miejsca zdarzenia.


Zabezpieczone ślady i przede wszystkim ustalenia operacyjne doprowadziły do wytypowania odpowiedzialnych za to przestępstwo. Zebrano materiał dowodowy wskazujących na udział w rozboju nie tylko dwóch napastników, ale jeszcze innych powiązanych z nimi osób. Do zatrzymań doszło w tym samym czasie na terenie województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. W zatrzymaniach kryminalnych wspomagali funkcjonariusze z AT. Dwóch podejrzanych zatrzymano w Świnoujściu, kiedy zjechali busem z promu ze Skandynawii.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości