Bezpiecznie dojechać na święta

20 grudnia 2017, 10:49, ak
fot. KWP
Już w piątek rusza policyjna akcja „Boże Narodzenie”, a to oznacza więcej patroli na drogach krajowych i powiatowych. Policjanci nie będą mieli taryfy ulgowej dla pijanych kierowców czy piratów drogowych. Wszystko po to, aby każdy z nas mógł dojechać bezpiecznie do celu.

W ubiegłym roku podczas policyjnych działań "Boże Narodzenie" doszło do 11 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 19 zostało rannych. Natomiast w 2015 roku wypadki były tylko dwa, w których nikt nie zginął, a 2 osoby zostały ranne.

Dlatego też przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia policjanci apelują o rozwagę za kierownicą, pamiętanie o zasadach bezpieczeństwa, tak aby nam i naszym bliskim podczas podróży samochodem nie stało się nic złego.

- Wielu z nas, aby przełamać się opłatkiem z rodziną pokona setki kilometrów. Przygotujmy się do tej podróży, a przede wszystkim zadbajmy o stan techniczny pojazdu. Zimowe opony, płyn do spryskiwaczy, odszronione szyby, trasy alternatywne, stan psychofizyczny kierujących, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów drogowych będzie kluczowe w bezpiecznym dotarciu do celu – podkreśla Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Już od piątku 22 grudnia ruszają wzmożone działania ukierunkowane właśnie na zapewnienie bezpieczeństwa w okresie świątecznym. Policjanci będą widoczni nie tylko na drogach ekspresowych i krajowych, ale również na drogach powiatowych i gminnych.

Kierowcy powinni spodziewać się częstszych kontroli stanu trzeźwości, stanu technicznego pojazdu oraz kontroli prędkości. - Policjanci nie będą mieli taryfy ulgowej dla drogowych piratów. Z kolei przepisowo jadący kierowcy nie mają się czego obawiać. Jesteśmy gotowi do cennych porad i wskazówek. Niech na drogach nad emocjami i bezmyślnością górę weźmie zdrowy rozsądek, przewidywalność i kultura, która na pewno przełoży się na komfort z jazdy – mówi Maludy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości