Wiadomości

Pociąg jest, chociaż go nie ma

19 grudnia 2017, 15:37, mk
fot. archiwum
Wyszukiwarka pokazuje, że do Poznania z Kostrzyna można pojechać przez... Rzepin, czy Zbąszynek. W systemach informatycznych PKP PLK nie istnieją bezpośrednie pociągi do Krzyża. Wszystko przez remont estakady kolejowej w Gorzowie.

Chodzi o pociągi kursujące na trasie Kostrzyn – Gorzów – Krzyż – Poznań. Do 10 grudnia wszystkie wyszukiwarki internetowe pokazywał skomunikowanie dwóch pociągów – jednego, który dowozi mieszkańców powiatu gorzowskiego z kierunku Kostrzyna do stacji Gorzów Wielkopolski Główny i drugiego, który odjeżdża w kierunku Krzyża (i dalej Poznania) ze stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni. W rozkładzie ujęta była autobusowa komunikacja zastępcza, która w Gorzowie kursuje od czasu rozpoczęcia remontu estakady kolejowej.

Od 11 grudnia wszystkie połączenia bezpośrednie nagle zniknęły. Okazuje się, że aby dojechać do Poznania z Kostrzyna, szybciej jest np. wybrać pociąg TLK do Rzepina i EIC do Poznania. System informatyczny nie widzi trzech bezpośrednich pociągów do Poznania (Wilda, Kłodawka i Ujście Warty), które tak naprawdę kursują bez większych problemów.

W tej sprawie z przedstawicielami POLREGIO spotkała się Starosta Powiatu Gorzowskiego – pani Małgorzata Domagała. Jak przekonywał Krzysztof Pawlak, dyrektor zielonogórskiego oddziału POLREGIO, jest to błąd, który wynika ze zmian wewnętrznych Zarządcy infrastruktury PKP PLK. - Dotychczas jako przewoźnik mogliśmy składać wnioski na rozkład jazdy na cały odcinek trasy od Kostrzyna do Krzyża, pomimo zamknięcia linii nr 203 na odcinku gorzowskim, związanej z przebudową estakady kolejowej – wyjaśnia dyrektor. Obecnie Zarządca infrastruktury wprowadził zmiany w regulaminie przydzielania tras przez co, przewoźnik musi złożyć oddzielne zamówienia na pociągi z Kostrzyna do Gorzowa Wlkp. i z Gorzowa Wielkopolskiego Wschodniego do Krzyża i Poznania, co ma odzwierciedlenie w informacjach dla podróżnych.

Jak podkreśla przewoźnik, w rzeczywistości rozkład jazdy znacząco się nie zmienił i dalej funkcjonują dotychczasowe połączenia. - Mamy nadzieję, że wkrótce wszelkie niedogodności zostaną usunięte i informacja dostępna w wyszukiwarkach internetowych będzie zgodna z rzeczywistością – mówiła na spotkaniu Starosta Małgorzata Domagała. Faktycznie, skomunikowania z busami oczekującymi w Gorzowie już pojawiły się w wyszukiwarkach. Wciąż jednak w systemie nie widać bezpośrednich połączeń na trasie Kostrzyn – Poznań.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości