Wiadomości

Ktoś zastrzelił wilka

15 grudnia 2017, 14:49, red
fot. OTOZ Animals
W środę w okolicach Ośna Lubuskiego inspektorka OTOZ Animals natrafiła na zwłoki wilka z ranami postrzałowymi. Nie wiadomo kto zastrzelił zwierzę. Sprawa została zgłoszona na policję.

Wszystko działo się w środę 13 grudnia w okolicach Ośna Lubuskiego. Inspektorka Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals szukała zaginionego psa. Nad rzeką znalazła zwłoki zwierzęcia z ranami postrzałowymi.

Okazało się, że zastrzelone zwierzę to wilk. Sprawa została zgłoszona na policję, a ciało wilka zostało zabezpieczone. Sekcja zwłok ma wykazać dokładną przyczynę śmierci.

- Czy zostało bezlitośnie zastrzelone zwierzę będące pod ścisłą ochroną?! Kto mógł tego dokonać? Poszukiwania sprawcy trwają! Wystąpiliśmy również do gminy o wykaz zarejestrowanych polowań na ich terenie w okresie listopad-grudzień – czytamy w komunikacie OTOZ Animals.

Obrońcy zwierząt podkreślają, że w okolicy Ośna Lubuskiego grasuje najprawdopodobniej kłusownik i apelują do mieszkańców o pilnowanie swoich psów, zwłaszcza na spacerach.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości