Wiadomości

Rusza Jarmark Świąteczny

13 grudnia 2017, 17:35, ak
fot. Anna Kluwak
W czwartek 14 grudnia w samo południe na Starym Rynku w Gorzowie zacznie działać jarmark bożonarodzeniowy. To już tradycja, że na kilka dni przed świętami, mieszkańcy mogą skorzystać z oferty handlowej, przygotowanej przez kupców na zaproszenie GRH, OSiR-u i Urzędu Miasta.

Jarmark potrwa od 14 grudnia od godz. 12 do niedzieli 17 grudnia do godz. 20. W tym czasie na Starym Rynku będą stoiska z rękodziełem, produktami spożywczymi i zabawkami, będzie można również skorzystać z oferty kilku food trucków.

Tradycyjnie w ofercie kupieckiej znajdą się produkty spożywcze, m.in.: wędliny tradycyjne, miody i miody pitne, piwa rzemieślnicze, sery, korbacze, serki na ciepło z żurawiną oraz rękodzieło, m.in.: wyroby dekoracyjne z tkanin-ręcznie szyte poduszki, torby; wyroby ze szkła-ozdoby na choinkę, misy, bombki ręcznie robione, stroiki, lampki, kapcie, czapki, chusty, kamizelki z owczej wełny, galanteria skórzana, zabawki, balony, wyroby haftowane, poduszki, fartuszki, obrusy, ręcznie robione pluszaki, pierniki, wyroby robione na szydełku-serwety, breloczki.

PROGRAM ARTYSTYCZNY

Piątek - 15 grudnia – Miejska Wigilia

Od godziny 17.00 zapraszamy mieszkańców do wspólnego, wigilijnego stołu. To już tradycja w Gorzowie, że na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, prezydent miasta wraz z radnymi składają życzenia świąteczne mieszkańcom, dzielą się opłatkiem i spędzają czas razem. W tym roku o stół wigilijny zadba Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Przygotowanych zostanie 3 tysiące pierogów z kapustą, 1,5 tysiąca krokietów, 150 litrów barszczu, tysiąc porcji śledzi i makowca. Program artystyczny na ten wyjątkowy czas szykuje MCK. O godzinie 16.30 rozpoczną się jasełka uliczne z dużymi lalkami, przygotowane przez Teatr Prawdziwy z Wrocławia. Po życzeniach od władz miasta, na scenie zaprezentują się „Mali Gorzowiacy” i band Marka Zalewskiego, który zagra najbardziej popularne polskie kolędy.

Sobota - 16 grudnia

15.00 - Centrum Uśmiechu - "Na zimowy czas" - interaktywny program świąteczny dla dzieci,

16.00 - animacje ze św. Mikołajem oraz występ wokalno-taneczny uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego w Gorzowie,

16.30 - przedstawienie: „Betlejem po gorzowsku” - widowisko teatralno-muzyczne na podstawie tekstu Lucjana Rydla angażujące różne środowiska artystyczne w Gorzowie. Na wspólnej scenie występują zarówno artyści profesjonalni, jak i młodzież uczęszczająca na warsztaty teatralne.

Niedziela 17 grudnia - Święto Aniołów

15.30 - powitanie,

15.35 - występ świąteczny zespołu Buziaki,

16.00 - występ chórów Echo Kresów, Wrzosy, Cantare (Klub Kultury MCK „Jedynka”),

16.30 - konkurs na przebranie za anioła dla dzieci i dorosłych z terenu miasta,

16.50 - świąteczne karaoke - cz. I,

17.00 - zabawa dla dzieci i dorosłych - „Kalambury świąteczne”,

17.10 - ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze faworki - wręczenie nagród,

17.15 - świąteczne karaoke - cz. II,

17.40 - zabawa dla dzieci i dorosłych - „Wyprawa na Plac Katedralny”,

Jarmark18.00 - ogłoszenie wyników konkursu na domek z piernika,

18.15 - „Kolęda na gazie” - śpiewanie kolędy po wdychaniu helu,

18.30 - zabawa dla dzieci i dorosłych - „Gdzie się schował Mikołaj?”,

18.50 - bicie rekordu we wspólnym graniu i śpiewaniu kolędy,

19.00 - życzenia świąteczne dla mieszkańców Gorzowa,

19.05 - pokazy tańca z ogniem.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości