Wiadomości

Nowe MAN-y wjadą do Gorzowa

13 grudnia 2017, 11:42, ak
fot. Anna Kluwak
Już w czwartek do naszego miasta przyjadą cztery 15-metrowe autobusy marki MAN. Jest to najnowszy zakup Miejskiego Zakładu Komunikacji. Natomiast po świętach do Gorzowa trafią nowoczesne hybrydy.

Obecnie flota Miejskiego Zakładu Komunikacji jeżeli chodzi o autobusy liczy 72 pojazdy. Natomiast jeszcze w grudniu ta flota zostanie powiększona o kolejne pojazdy. Wszystko dzięki przetargowi na dostawę 10 nowych autobusów, który został ogłoszony w kwietniu tego roku.

MZK chciało kupić 10 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich jednej marki. Miały to być cztery pojazdy klasy mega 15 metrów i napędzie spalinowym z silnikami Euro 6, a także sześć autobusów hybrydowych klasy maxi do 12,15 m o napędzie elektryczno-spalinowym. Przewidziano, że w hybrydach napęd będzie realizowany tylko przez silniki elektryczne, a silnik spalinowy będzie służył tylko do doładowywania magazynu energii elektrycznej poprzez systemy akumulatorów, superkondensatorów lub inne rozwiązania w ramach realizowanego zadania.

Ostatecznie przetarg na dostawę autobusów wygrała firma MAN. I tak pierwsze autobusy trafią do Gorzowa już w czwartek 14 grudnia. - Będą to cztery autobusy spalinowe, które pojawią się o godz. 11.30 na przystanku Zakład Energetyczny. Z kolei sześć autobusów hybrydowych przyjedzie do Gorzowa 28 grudnia. Te pojazdy, które pojawią się jutro, wyruszą w najbardziej oblegane trasy jeszcze w grudniu. Z kolei autobusy hybrydowe wyjadą na ulice Gorzowa dopiero w styczniu – mówi Roman Maksymiak, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Koszt zakupu 10 nowych autobusów to 15,375 mln zł brutto. Zamówienie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości