Wiadomości

Chciał podpalić komendę policji

12 grudnia 2017, 09:58, red
fot. KMP Międzyrzecz
Na teren jednostki wojskowej w Międzyrzeczu wszedł mężczyzna i próbował ukraść kanistry z paliwem. Zauważony przez służbę wartowniczą, zabarykadował się w jednym z pomieszczeń i groził podpaleniem obiektu oraz samego siebie. Na miejsce wezwano zespół policyjnych negocjatorów, którzy profesjonalnie opanowali groźną sytuację. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Na potrzeby szkoleniowe 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu przygotowano i opracowano przy współpracy z Policją szkolenie instruktażowe z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony. W ćwiczeniu brali udział także żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Scenariusz ćwiczeń był bardzo zbliżony do realnego zagrożenia, bo tylko w taki sposób można doskonalić nabyte już umiejętności. Były żołnierz po misji w Afganistanie został wydalony z wojska. Do próby kradzieży paliwa popchnęła go dramatyczna sytuacja finansowa. Gdy wszelkie działania wojska nie przyniosły zamierzonego celu, na miejscu pojawili się policyjni negocjatorzy. Nawiązali kontakt z byłym żołnierzem i dzięki skutecznie przeprowadzonych rozmowach nakłonili go do wyjścia z pomieszczenia, aby następnie przekazać go w ręce żandarmów.

Po zakończonych ćwiczeniach omówiono ich przebieg i wyciągnięto ewentualne wnioski. Organizator podziękował policjantom za udział i zaangażowanie, zapewniając potrzebę dalszej współpracy m.in. przy organizacji podobnych ćwiczeń.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości