Wiadomości

Ponad 100 kilogramów karmy dla gorzowskich Azorków

6 grudnia 2017, 09:50, red
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Schronisko dla zwierząt „Azorki” otrzymało od miejskiej spółki najpotrzebniejsze rzeczy w okresie zimowym. Do jedynego schroniska w Gorzowie trafiła karma, koce czy też zabawki.

Reprezentacja Mikołajów z Inneko dotarła z prezentami do schroniska dla zwierząt „Azorki” na gorzowskim Zawarciu. Celem akcji zorganizowanej przez miejską spółkę był zakup najpotrzebniejszych rzeczy i produktów dla podopiecznych schroniska.

Za zebrane pieniądze zakupiono koce, kołdry, zabawki, kagańce, smycze, szelki, derki oraz ponad 100 kg karmy dla zwierząt. Obecnie w „Azorkach” na Fabrycznej przebywa około 120 psów, ale w szczytowych momentach bywa ich nawet ponad 200, a miejsc jest zaledwie 140.

Jak przyznają pracownicy schroniska, najtrudniejszy okres, to ten tuż po świętach bożonarodzeniowych oraz czasie wakacji - wtedy do schroniska trafia najwięcej zwierzaków.

Pracownicy starają się jak mogą, by zwierzakom w schronisku było dobrze oraz by jak najszybciej znalazły nowych, troskliwych właścicieli. Ostatnio organizowana akcja świąteczna sprawiła, że aż 15 psów znalazło nowy dom.

W imieniu psiaków, ich schroniskowych opiekunów i własnym apelujemy do wszystkich gorzowian, by jeśli to możliwe - pomyśleli o przygarnięciu zwierzaka. A jeżeli ktoś nie może przygarnąć psa, to zawsze może przynieść do schroniska jakąkolwiek karmę oraz olej spożywczy, który w czasie zimy jest bardzo potrzebny.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości