Wiadomości

Kierowcy łamią przepisy na Dekerta

3 grudnia 2017, 16:09, ak
fot. czytelnik Ryszard
Do niebezpiecznych sytuacji na przejściu dla pieszych przed gorzowskim szpitalem dochodzi codziennie. Kierowcy zatrzymują auta tuż przed pasami, a inni je wyprzedzają. Często w sytuacji, kiedy na przejściu są już piesi.

Do naszej redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Ryszard, który opisał sytuację występującą codziennie przed wejściem głównym do szpitala przy ul. Dekerta. To co się tam dzieje, bardzo denerwuje naszego czytelnika.

- Obecnie przebywam w szpitalu i często obserwuję główne wejście do szpitala wraz z przejściem dla pieszych. Zauważyłem niepokojące i karygodne zachowania bardzo wielu, różnych kierowców samochodów osobowych i taksówek. Nagminnie auta zatrzymują się tuż przed przejściem dla pieszych, dokładnie w miejscu, w którym przepuszcza się pieszych i wysadzają lub zabierają pasażerów. Inni kierowcy już się do tego przyzwyczaili i omijają te samochody na przejściu dla pieszych. To jest poważne wykroczenie. Kilka razy zauważyłem, że takie omijanie było w momencie, kiedy pieszy akurat przechodził przez pasy – opisuje problem pan Ryszard.

Czytelnik podkreśla, że rozumie, że są to ludzie chorzy i chcą wysiąść jak najbliżej wejścia, jednak można to zrobić 20 metrów za przejściem dla pieszych. Będzie wtedy znacznie bezpieczniej dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. - Przydałby się w tym miejscu patrol policji, który karałby kierowców nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego i narażających pieszych na niebezpieczeństwo – pisze w mailu do redakcji czytelnik Ryszard.

Co na to gorzowska drogówka? - Takie zachowanie kierowców zatrzymujących się przed samym przejściem dla pieszych jest niedopuszczalne, a tym bardziej karygodne jest wyprzedzanie takiego pojazdu na przejściu dla pieszych. Na pewno w tym rejonie pojawi się policyjny radiowóz, a kierowcy łamiący przepisy zostaną ukarani – komentuje Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości