Wiadomości

Zdążyć z Kobylogórską do końca roku

30 listopada 2017, 10:14, ak
fot. archiwum
Jest nowy termin zakończenia prac przy ul. Kobylogórskiej. Firma musi zakończyć roboty jeszcze w grudniu, inaczej miasto będzie musiało oddać rządowe dofinansowanie w kwocie 3 milionów złotych.

Pierwotnie prace przy ul. Kobylogórskiej, które rozpoczęły się w lipcu, miały zakończyć się w połowie października. Niestety po przystąpieniu do robót, okazało się, że droga jest w bardzo złym stanie technicznym, a dokumentacja techniczna znacznie odbiega od stanu, który zastano po zerwaniu asfaltu. Dlatego też został wyznaczony nowy termin na 26 listopada.

Niestety również ten termin nie został dotrzymany i miasto musiało podpisać aneks do umowy z konsorcjum firm Wuprinż S.A z Poznania, Maldrobud z Myśliborza oraz Terlan z Poznania, które wygrało przetarg. Umowa z wykonawcą została przedłużona do 15 grudnia.

- Przy pracach na Kobylogórskiej największym problemem było to, że inwentaryzacja okazała się zupełnie inna od tego, co było w przygotowanej dokumentacji. Musieliśmy doprojektować i zlecić wykonanie przepompowni. A to dość skutecznie wyhamowało tempo prac. Na ten moment nie ma przesłanek, które wskazywałyby, że prac nie da się zakończyć w grudniu – podkreśla Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Co istotne, inwestycja przy ul. Kobylogórskiej musi zostać ukończona do końca 2017 roku, inaczej miasto będzie musiało oddać rządowe dofinansowanie w kwocie 3 mln zł. Natomiast cała inwestycja kosztowała 6,843 mln zł. - Będziemy robić wszystko, aby nie stracić tego dofinansowania – podkreśla wiceprezydent Radziński.

W ramach prac przebudowane zostało 650 metrów drogi, łącznie z nową podbudową i odwodnieniem oraz sygnalizacją świetlną przy Szkole Podstawowej nr 4.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości