Lubuscy dziennikarze w Europarlamencie

29 listopada 2017, 11:29, Dominika Getman/ News Lubuski
W dniach 20-22 listopada grupa dziennikarzy z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego odwiedziła siedzibę Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie europosła Dariusza Rosatiego.

Dziennikarze podczas wizyty w stolicy Belgii mieli okazję zwiedzić siedzibę Europarlamentu, a przede wszystkim wziąć udział w posiedzeniu Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów w sprawie bram prawnych i operacyjnych europejskiej E-karty usług.

Delegacja dziennikarzy spotkała się i rozmawiała o pozycji Polski w Europie z profesorem Dariuszem Rosatim oraz Leszkiem Jaroszem, byłym korespondentem TVN 24 z Brukseli, który jako doświadczony dziennikarz opowiedział o kulisach pracy dziennikarza politycznego z zagranicy.

Natomiast europarlamentarzysta Dariusz Rosati jako ekonomista podkreślił, że popiera kierunek rozwoju, w którym zmierza nasz region pod względem pozyskiwania funduszy unijnych.

- Cieszę się, ze Lubuskie jest w czołówce województw w Polsce, które najlepiej wydaje pieniądze unijne. Lubuskie stawia na innowacyjność, łączy naukę i biznes, przez co dokonuje się skok technologiczny. Wydawanie pieniędzy na badanie naukowe i rozwój jest bardzo dobrym zastosowaniem, ponieważ to pozwala tworzyć miejsca pracy i zarabiać. Rok temu w Europarlamencie mieliśmy event promocyjny pod hasłem Lubuskie -zielona kraina nowoczesnych technologii. Chcieliśmy pokazać Europie, że mamy i łączymy zieloną naturę, lasy, jeziora, jak również instytuty badawcze, uczelnie i sporo przedsiębiorstw, które realizują nowoczesne technologie - powiedział prof. Dariusz Rosati.


Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x