Wiadomości

Wyjątkowy plac zabaw na osiedlu Staszica

29 listopada 2017, 11:01, ak
fot. czytelnik Kamil
Jeszcze w tym roku przy ul. Dunikowskiego zostanie wybudowany plac zabaw ze specjalną górką do zjeżdżania na sankach. Przeciwko inwestycji protestował jeden z mieszkańców, który chciał w tym miejscu nowy parking.

Do naszej redakcji napisał jeden z czytelników, który był zainteresowany tym co się dzieje na osiedlu Staszica. - Czy wiecie co się dzieje przy ul. Dunikowskiego, w okolicach granatowego pawilonu? Ogrodzona została górka i intensywnie pracuje tam sprzęt – dopytywał w wiadomości do redakcji czytelnik Kamil.

Postanowiliśmy to sprawdzić i okazało się, że w tym miejscu jest prowadzona inwestycja miejsca. Jeszcze w tym roku przy ul. Dunikowskiego ma zostać wybudowany plac zabaw – taką decyzję podjęło miasto wspólnie ze spółdzielnią Staszica. Jak się okazało, ten pomysł nie wszystkim się spodobał.

- Mieliśmy nawet taką sytuację, że jeden z mieszkańców osiedla Staszica złożył skargę na działania inwestycyjne ze strony miasta. Chodziło o to, że radny wraz ze spółdzielnią Staszica mocno zabiegali o to, aby w tym miejscu powstał plac zabaw dla dzieci. Z kolei ten mieszkaniec chciał, aby na skwerze przy Dunikowskiego zostały wybudowane nowe miejsca parkingowe. Oczywiście nie mogliśmy się na to zgodzić, ponieważ musimy się kierować dobrem większości, a nie tylko jednym głosem – komentuje Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Plac zabaw, który powstanie przy ul. Dunikowskiego będzie wyjątkowy. A wszystko za sprawą specjalnej górki do zjeżdżania na sankach, która będzie służyła dzieciom w okresie zimowym. Ponadto w skład placu zabaw będą wchodziły takie elementy jak: labirynt typu mrowisko, karuzela trójramienna, linarium ze zjeżdżalnią - konstrukcja wspinaczkowa w kształcie piramidy z doma podestami linowymi i zjeżdżalnią, zestaw sześciokątnych huśtawek ustawionych względem siebie w kształt sześciokąta, zjazd linowy oraz ławki.

- Nie mam wątpliwości, że będzie to miejsce atrakcyjne dla mieszkańców ul. Dunikowskiego i osiedla Staszica. Tym bardziej, że jest do duże skupisko bloków i nie ma tam zbyt wielu miejsc na spędzanie wolnego czasu. Poza tym miasto w najbliższych latach będzie szło w takim kierunku, aby tworzyć jak najwięcej miejsc rekreacyjnych przyjaznych dla mieszkańców – podkreśla wiceprezydent Radziński.

Plac zabaw z górką do zjeżdżania na sankach ma być gotowy jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to 230 tysięcy złotych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości