Wyjątkowy plac zabaw na osiedlu Staszica

29 listopada 2017, 11:01, ak
fot. czytelnik Kamil
Jeszcze w tym roku przy ul. Dunikowskiego zostanie wybudowany plac zabaw ze specjalną górką do zjeżdżania na sankach. Przeciwko inwestycji protestował jeden z mieszkańców, który chciał w tym miejscu nowy parking.

Do naszej redakcji napisał jeden z czytelników, który był zainteresowany tym co się dzieje na osiedlu Staszica. - Czy wiecie co się dzieje przy ul. Dunikowskiego, w okolicach granatowego pawilonu? Ogrodzona została górka i intensywnie pracuje tam sprzęt – dopytywał w wiadomości do redakcji czytelnik Kamil.

Postanowiliśmy to sprawdzić i okazało się, że w tym miejscu jest prowadzona inwestycja miejsca. Jeszcze w tym roku przy ul. Dunikowskiego ma zostać wybudowany plac zabaw – taką decyzję podjęło miasto wspólnie ze spółdzielnią Staszica. Jak się okazało, ten pomysł nie wszystkim się spodobał.

- Mieliśmy nawet taką sytuację, że jeden z mieszkańców osiedla Staszica złożył skargę na działania inwestycyjne ze strony miasta. Chodziło o to, że radny wraz ze spółdzielnią Staszica mocno zabiegali o to, aby w tym miejscu powstał plac zabaw dla dzieci. Z kolei ten mieszkaniec chciał, aby na skwerze przy Dunikowskiego zostały wybudowane nowe miejsca parkingowe. Oczywiście nie mogliśmy się na to zgodzić, ponieważ musimy się kierować dobrem większości, a nie tylko jednym głosem – komentuje Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Plac zabaw, który powstanie przy ul. Dunikowskiego będzie wyjątkowy. A wszystko za sprawą specjalnej górki do zjeżdżania na sankach, która będzie służyła dzieciom w okresie zimowym. Ponadto w skład placu zabaw będą wchodziły takie elementy jak: labirynt typu mrowisko, karuzela trójramienna, linarium ze zjeżdżalnią - konstrukcja wspinaczkowa w kształcie piramidy z doma podestami linowymi i zjeżdżalnią, zestaw sześciokątnych huśtawek ustawionych względem siebie w kształt sześciokąta, zjazd linowy oraz ławki.

- Nie mam wątpliwości, że będzie to miejsce atrakcyjne dla mieszkańców ul. Dunikowskiego i osiedla Staszica. Tym bardziej, że jest do duże skupisko bloków i nie ma tam zbyt wielu miejsc na spędzanie wolnego czasu. Poza tym miasto w najbliższych latach będzie szło w takim kierunku, aby tworzyć jak najwięcej miejsc rekreacyjnych przyjaznych dla mieszkańców – podkreśla wiceprezydent Radziński.

Plac zabaw z górką do zjeżdżania na sankach ma być gotowy jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to 230 tysięcy złotych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości