Wiadomości

Uwaga kierowcy. Wróci lewoskręt z mostu

28 listopada 2017, 16:10, ak
fot. gorzowianin.com
W ciągu najbliższych kilku dni kierowcy muszą liczyć się z nową organizacją ruchu w okolicach remontowanej estakady kolejowej. Największe zmiany dotyczą skrzyżowania ul. Chrobrego i mostu Staromiejskiego.

W piątek 1 grudnia wykonawca przebudowy estakady kolejowej w Gorzowie wkracza w kolejny etap prac. Firma Intercoe będzie prowadziła roboty wyłącznie przy skrajnych podporach wiaduktu stalowego. W związku z tym na czas prac wyłączone zostaną tylko skrajne pasy ruchu ul. Chrobrego przylegające do wiaduktu.

To oznacza wprowadzone nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i mostu Staromiejskiego. Dla kierowców jadących od strony katedry w kierunku mostu Staromiejskiego nadal zamknięty będzie prawy pas ruchu ul. Chrobrego, a lewy pas służyć będzie wyłącznie do jazdy na wprost (bez wjazdu na przeciwległy pas ruchu tak jak miało to miejsce dotychczas).

Z kolei dla kierowców jadących z mostu Staromiejskiego w kierunku katedry pozostanie zamknięty prawoskręt w ul. Spichrzową. Natomiast odblokowany zostanie pas do skrętu w lewo w kierunku dworca PKP, a pozostałe dwa pasy ruchu będą umożliwiały jazdę na wprost. Nadal pozostanie możliwość skrętu z Mostu Staromiejskiego w ul. Mostową za skrzyżowaniem z ul. Spichrzową.

W tym czasie na odcinku wschodnim nadal wyłączony z ruchu pozostanie pas ruchu w kierunku ul. Hejmanowskiej (dawna Cichońskiego). Natomiast na odcinku zachodnim zajęty pozostanie chodnik wzdłuż ul. Spichrzowej oraz połowa jezdni ul. Nadbrzeżnej.

Natomiast od poniedziałku 4 grudnia zostaną także wprowadzone zmiany na skrzyżowaniu ulic Spichrzowa – Garbary. Na czas prowadzenia prac rozbiórkowych nisz nr 48 i 49 na końcowym odcinku ul. Spichrzowej (około 30 metrów) przed skrzyżowaniem z ul. Garbary wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy; ruch będzie odbywać się w kierunku dworca PKP. W związku z tym z ul. Składowej oraz Garbary zostaną poprowadzone objazdy do ul. Spichrzowej przez ul. Nadbrzeżną. Po zakończeniu prac rozbiórkowych obszar robót zostanie zawężony, a na ul. Spichrzowej zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy, tak jak miało to miejsce dotychczas.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości