Kto przebuduje Kostrzyńską?

27 listopada 2017, 12:32, ak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie nowy przetarg na przebudowę ul. Kostrzyńskiej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie pojawią się nowe problemy, to wiosną 2018 roku będą mogły ruszyć pierwsze prace.

Na przebudowę ul. Kostrzyńskiej wielu gorzowian czeka nawet kilkadziesiąt lat i poczeka jeszcze trochę. Prace miały rozpocząć się w czerwcu, później jesienią. Niestety firma Balzola zrezygnowała z inwestycji, a magistrat musiał unieważnić przetarg. W swoich komunikatach miasto wiele razy podkreślało, że winę za taki stan rzeczy ponoszą firmy konkurujące ze sobą w przetargu oraz ekolodzy broniący wycinki drzew.

Na szczęście miasto nie straciło ministerialnego dofinansowania oraz uzyskało zgodę na przedłużenie zakończenia prac do połowy 2019 roku. Stąd też miasto nie traciło czasu i przygotowywało się do ogłoszenia nowego przetargu.

Gorzowski magistrat rozpisał właśnie nowe postępowanie i szuka firmy, która zajmie się przebudową ulicy Kostrzyńskiej. Oferty można składać do 8 stycznia 2018. - Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie bez żadnych komplikacji i właściwe roboty na Kostrzyńskiej ruszą wiosną 2018 roku – podkreśla Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

W specyfikacji istotnych warunków zamówienia magistrat zaznaczył, że firma która wygra przetarg będzie miała 17 miesięcy od daty podpisania umowy na zakończenie prac. Według umowy wykonawca będzie mógł rozpocząć prace maksymalnie miesiąc od podpisania umowy. Natomiast roboty torowe i trakcyjne będą musiały się zakończyć się w ciągu 12 miesięcy, a roboty drogowe wraz z budową wiaduktu w ciągu 17 miesięcy.

Ankieta

Nowy przetarg na przebudowę ul. Kostrzyńskiej

  • Tym razem się uda i prace ruszą zgodnie z planem26.78%
  • Nic z tego nie wyjdzie, będą nowe problemy z inwestycją61.99%
  • Postępowanie zostanie unieważnione5.43%
  • Ta ulica mnie nie interesuje5.62%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 534

Przypominamy, że przebudowa ul. Kostrzyńskiej obejmie 3-kilometrowym odcinek drogi. W ramach prac zostanie przebudowana istniejąca jezdnia celem dostosowania drogi do kategorii ruchu KR3 na odcinku od skrzyżowania z węzłem S3 do skrzyżowania z ul. Dobrą, a także od skrzyżowania z Dobrą do Placu Słonecznego. Rozbudowa będzie polegała na wzmocnieniu i poszerzeniu istniejącej drogi do szerokości 7 metrów i przebudowie skrzyżowania Kostrzyńska-Dobra-Warzywna. Ponadto zostaną wyremontowane chodniki, które będą miały szerokość 2 metrów zostaną wykonane z kostki betonowej. Nowością będzie budowa asfaltowej ścieżki rowerowej o szerokości od 1,5 do 2 metrów. Prace obejmą także budowę kanalizacji deszczowej czy też nasadzenia zieleni wraz z urządzeniem nowych trawników. Pojawi się też nowe oświetlenie drogowe, a przejścia dla pieszych będą doświetlone.

Bardzo istotną częścią inwestycji będzie przebudowa torowiska tramwajowego wraz z pętlą na Wieprzycach oraz trakcji tramwajowej, peronów i przystanków. Od placu Słonecznego do pętli na Wierzycach pozostanie jeden tor z wahadłowym ruchem dwukierunkowym. Natomiast na wysokości przystanku Tartaczna zostanie wybudowana mijanka.

 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej będzie prowadzona etapami, tak aby zachować przejezdność drogi dla mieszkańców i autobusów MZK, które będą musiały dojechać do zajezdni. Dlatego też roboty będą prowadzone raz z jednej, a raz z drugiej strony. Prace na drodze i torowisku ruszą jednocześnie – mówi Arkadiusz Sawczuk, kierownik jednostki realizującej projekt.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości