Dwaj mężczyźni weszli na rusztowanie katedry

24 listopada 2017, 14:37, ak
fot. gorzowianin.com
Totalnym brakiem rozsądku wykazali się dwaj młodzi mieszkańcy Gorzowa, którzy w nocy z czwartku na piątek weszli na rusztowanie przy gorzowskiej katedrze i spożywali alkohol.

W nocy z czwartku 23 listopada na piątek 24 listopada przed godziną 1:00 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymali nietypowe zgłoszenie. Po wysoko rozstawionym rusztowaniu przy gorzowskiej katedrze miało chodzić dwóch młodych mężczyzn i spożywać tam alkohol.

- Policjanci pilnie przybyli w rejon katedry i potwierdzili otrzymaną informację. Na wysokości zegara czyli około kilkudziesięciu metrów znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy na polecenie policjantów zeszli na ziemię – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Podczas rozmowy z policją 21-latek i jego 23-letni kolega tłumaczyli, że weszli na rusztowanie, bo chcieli zrobić sobie zdjęcie, a jeden z nich dodatkowo chciał wypić przy okazji piwo na wysokości.

- Totalnie nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się dla dwóch mieszkańców Gorzowa wysokimi mandatami. Na 21-latka policjanci nałożyli mandat karny w kwocie 1000 złotych za zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz zanieczyszczanie rusztowania. Natomiast 23-latek został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych za zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem – mówi Sławek.

Dobrze, że cała sytuacja zakończyła się dla młodych mężczyzn tylko mandatami karnymi, ponieważ gdyby spadli z rusztowania, mogliby zginąć.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości