„Stara trójka” pod Gorzowem do remontu

15 listopada 2017, 09:49, red
fot. deszczno.pl
Ponad 8 milionów złotych ma kosztować przebudowa ul. Lubuskiej w Deszcznie i ul. Gorzowskiej w Brzozowcu. Prace mają rozpocząć się i zakończyć w 2018 roku

- Do końca nie byliśmy pewni czy się uda. Dziś mogę powiedzieć: mamy to! Cieszę się, bo to taka "ponadprogramowa" inwestycja. Trzy miliony złotych trafi w przyszłym roku do Deszczna. Przebudujemy ponad siedem kilometrów dawnej krajowej "trójki" od granicy z Gorzowem do wyjazdu z Brzozowca – cieszy się Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

Inwestycja ma być najdroższa w tej kadencji i wynosić ponad 8 mln zł. Co istotne, gmina uzyskała 3 mln dofinansowania w ramach „schetynówek”, czyli Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Dzięki temu wyremontowana zostanie ul. Lubuska w Deszcznie i ul. Gorzowska w Brzozowcu, czyli ponad 7 kilometrów „starej trójki”. W ramach inwestycji zostanie wymieniony asfalt, zostanie wymienione odwodnienie drogi, przebudowane zostaną przejścia dla pieszych, które uzyskają tzw., azyle, czyli elementy chroniące bezpieczeństwo pieszych i wymuszające zwolnienie ruchu samochodowego.

Natomiast w Deszcznie od skrzyżowania z ul. Skwierzyńską do sklepu Dino dobudowane zostanie oświetlenie. Osobnym projektem planowana jest również przebudowa oświetlenia od szkoły podstawowej do kościoła w Deszcznie, tak by słupy nie stały w środku chodnika. Chodniki zostaną przełożone, wykonane będą również korekty zjazdów drogowych, wymienione będą zniszczone krawężniki. Przebudowie ulegną również zatoki autobusowe, wszystkie będą miały nawierzchnię betonową. Z kolei w Brzozowcu przy kościele wybudowana zostanie pętla autobusowa.

Przetarg na remont ma zostać ogłoszony w styczniu 2018 roku. Władze gminy Deszczno planują, że inwestycja zostanie ukończona jesienią 2018 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości