Wiadomości

Przetarg na ścieżkę nad Kłodawką unieważniony

13 listopada 2017, 14:42, ak
fot. Anna Kluwak
Zgodnie z zapowiedziami pierwsze prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki w Gorzowie miały ruszyć wiosną 2018 roku. Niestety wszystko wskazuje, że będzie poślizg w inwestycji, ponieważ przetarg na wybór wykonawcy został unieważniony.

W połowie października władze Gorzowa ogłosiły przetarg na „rewitalizacją zdegradowanych obszarów miasta Gorzowa wzdłuż rzeki Kłodawki poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego wraz z zagospodarowaniem wybranych podwórek” w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Na inwestycję miasto przeznaczyło 9 mln 172 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - Agencja Usługowa Stanisław Cap, która zaproponowała 5 mln 380 tys. zł.

Ostatecznie przetarg na zaprojektowanie i budowę ścieżki pieszo-rowerowej został unieważniony. W uzasadnieniu czytamy, że jedyna oferta złożona w postępowaniu została odrzucona, ponieważ jej treść nie odpowiadała treści Specyfikacji Istostnych Warunków Zamówienia. Zamawiający poprawił oczywistą omyłkę w rachunkową w ofercie wykonawcy, w wyniku czego uległą zmianie wartość jednego z rozdziałów Wykazu Cen oraz całkowita kwota za realizację zadania. W efekcie przewyższała 5 procent wartości zaoferowanej ceny. Oznacza to, że jeżeli miasto będzie chciało zrealizować inwestycję do 31 października 2018, to będzie musiało jeszcze w tym roku ogłosić nowy przetarg.

O inwestycję postanowiliśmy zapytać czytelników w ankiecie na naszej stronie gorzowianin.com. Na pytanie „Co sądzisz o budowie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki?” odpowiedziało 726 osób. Dla aż 57,85 % czytelników (420 głosów) to świetny pomysł, ponieważ powstanie nowe miejsce rekreacji. Z kolei 15,01 % (109 głosów) twierdzi, że taka ścieżka powinna być już dawno zrobiona, a 13,77 % czytelników (100 głosów) podkreśla, że czegoś takiego brakowało w tym miejscu. W znaczącej mniejszości się mieszkańcy, którzy uważają że jest to zbędna inwestycja 7,99 % (58 głosów), a 3,17 % (23 głosy) twierdzi, że zupełnie nie podoba się im ten pomysł. Natomiast 2,2 % (16 głosów) zaznaczyło, że ścieżka nad Kłodawką będzie konkurencją dla bulwarów nad Wartą.

Ankieta

Co sądzisz o budowie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki?

  • Świetny pomysł, powstanie nowe miejsce rekreacji57.85%
  • Czegoś takiego brakowało w tym miejscu13.77%
  • Będzie konkurencja dla bulwarów nad Wartą2.2%
  • To powinno być już dawno zrobione15.01%
  • Zbędna inwestycja7.99%
  • Zupełnie nie podoba mi się ten pomysł3.17%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 726

W ramach inwestycji, ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych ma zostać wybudowany wzdłuż rzeki Kłodawki na odcinku od ul. Mickiewicza do bulwaru koło Wildomu. W ramach ciągu pieszo-rowerowego pojawi się pięć kładek dla pieszych i trzy pochylnie. Zostanie również wybudowane odwodnienie terenu, oświetlenie, pojawią się też ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. W kilku miejscach zostaną również wybudowane m.in. place zabaw czy siłownie zewnętrzne.

W efekcie przy ul. Dąbrowskiego zostanie przebudowany obecny plac zabaw oraz zostaną ustawione stojaki na rowery. Natomiast przy skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Borowskiego zostanie wybudowany nowoczesny plac zabaw na którym znajdą się m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica i drabinki, boisko wielofunkcyjne dla dzieci i młodzieży, siłownia zewnętrzna oraz strefa seniora, w której będą znajdowały się urządzenia do ćwiczeń dla osób starszych. Z kolei przy ul. Dąbrowskiego od strony Kłodawki zostanie wybudowany parking, który będzie wykorzystywany przy różnych imprezach miejskich.

Natomiast za Szkołą Podstawową nr 1 ma zostać wybudowany mini amfiteatr dla około 30 osób. Z kolei w kwartale ul. Dąbrowskiego i Łokietka powstanie plac zabaw, a przy skrzyżowaniu ul. Garbary i Składowej zostaną ustawione stojaki rowerowej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości