Wiadomości

Zobacz, jak łatwo o potrącenie na pasach [film]

12 listopada 2017, 18:02, red
W niedzielne popołudnie przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie o mały włos, a doszłoby do tragedii. Gdyby para przechodząca przez oznakowane przejście dla pieszych nie zatrzymała się w połowie, zostałaby potrącona przez dwa pędzące auta.

Na naszą skrzynkę kontakt@gorzowianin.com otrzymaliśmy film od czytelnika, który samochodowym videorejestratorem nagrał bardzo niebezpieczną sytuację na przejściu dla pieszych przy ul. Górczyńskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Wróblewskiego.

Wszystko działo się w niedzielę 12 listopada o godz. 17.18 (na kamerce nie została przestawiona godzina). Czytelnik jechał ul. Górczyńską w kierunku ul. Wyszyńskiego. Auto zajęło lewy pas, aby skręcić w ul. Wróblewskiego. Kiedy samochód zbliżał się do przejścia dla pieszych, kierowca zatrzymał się, aby przepuścić kobietę i mężczyznę przez pasy.

Kiedy para weszła już na oznakowane przejście dla pieszych, tuż przed nimi prawym pasem przemknęły dwa samochody osobowe - seat ibiza na numerach rejestracyjnych z Nowego Sącza oraz KIA na myśliborskich blachach. Gdyby nie to, że kobieta i mężczyzna spojrzeli w prawo i zatrzymali się w połowie przejścia dla pieszych – zostaliby potrąceni, a skutki mogłyby być tragiczne.

- Tę sytucję trudno komentować, to jest po prostu bandyctwo drogowe. Takie zachowanie kierowców jadących prawym pasem jest niedopuszczalne i powinno zostać surowo ukarane - podkreśla Marek Waraksa, naczelnik wydziału drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości