Święto Niepodległości w Gorzowie

11 listopada 2017, 09:32, red
fot. Dawid Nowakowski
W sobotę 11 listopada przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbędzie się szereg uroczystości oraz imprez. Nie zabraknie biegu czy też miasteczka harcerskiego.

W tym roku Święto Niepodległości jest wyjątkowe, bo wprowadza w klimat setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku. Jak co roku w Gorzowie odbędą się wojewódzkie uroczystości z okazji święta, współorganizowane przez Prezydenta Miasta i Wojewodę Lubuskiego.

Wyjątkowo, z uwagi na trwający remont gorzowskiej katedry, msza św. inaugurująca obchody odbędzie się w kościele pw. Świętego Antoniego Padewskiego i Świętego Stanisława Kostki, czyli w Białym Kościołku. Początek o godzinie 10.00. Po niej goście i uczestnicy mszy przemaszerują na Skwer Wolności, pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, policji, wojska polskiego, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości. Około godziny 13.00, tuż po oficjalnych uroczystościach, na Skwerze Wolności i na terenie sąsiadującego z nim parku, zaplanowano miasteczko harcerskie.

Po raz drugi, w ramach świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zaplanowano II Bieg Niepodległości na 11 km pod patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa i Wojewody Lubuskiego. Bieg wystartuje o godz. 14.15.

Ponadto na mieszkańców czeka wiele atrakcji w godz. 11.45 – 16.00

- miasteczko harcerskie, ognisko,

- pokaz Lubuskiego Oddziału Kawalerii w Barwach XIV Pułku Ułanów Jazłowieckich,

- pokaz sprzętu wojskowego,

- występ kadetów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp.,

- występ Gorzowskiej Orkiestry Dętej

O godz. 17.00, przy budynku byłej przemysłówki odbędzie się pokaz ogni sztucznych​.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości