Uczniowie i nauczyciele chcą powrotu linii 128

9 listopada 2017, 18:22, mk
fot. archiwum
Nauczyciele i uczniowie chcą powrotu linii 128. Dla wielu było to idealne połączenie do pracy, czy szkoły. Teraz gdy remonty dróg jeszcze bardziej utrudniają poruszanie się po mieście, dojazd z odległych miejsc w mieście na Piaski zajmuje nawet godzinę.

Problem dojazdu do szkoły dotyczy kilkuset uczniów szkół zlokalizowanych między innymi na osiedlu Piaski. Faktycznie, w niewielkiej odległości od siebie zlokalizowanych jest kilka szkół – dwa licea ogólnokształcące, popularna „budowlanka” i Zespół Szkół numer 21. Po likwidacji linii 128 większość uczniów dojeżdżała do szkoły tramwajem, lub pokonywało czasami kilkukilometrową trasę na piechotę. Teraz gdy na Piaski kursuje jedynie autobus, okazuje się, że przywrócenie linii 128 byłoby dobrym pomysłem. Dlatego petycje w tej sprawie do władz miasta wystosowała dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1.

TREŚĆ PETYCJI
Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2014 r. poz. 1195, ze zm.) wnoszę o przywrócenie linii autobusowej nr 128, która funkcjonowała do czerwca 2016 r. na trasie Słowiańska TESCO – Piaski – Ustronie. Ponadto postuluję ustanowienie przystanku w okolicy sklepu LEWIATAN i przy sklepie NETTO.

Zawieszenie linii autobusu 128 oraz remonty dróg na terenie miasta utrudniają uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespołu Szkół Budowlanych, I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół nr 21 dojazd do szkoły i miejsca pracy. Obecnie czas przejazdu z Osiedla Piaski w okolice Osiedla Europejskiego zajmuje około 1 godziny. Jeszcze dłużej trwa przejazd z Piasków na Ustronie. Proponuję, aby autobusy tej linii w godzinach porannych kursowały o: 7:00, 7:40, 8:30 (wyjazd z pętli Słowiańska TESCO) i 6:50, 7:30, 8:20 (wyjazd z Ustronia), aby uczniowie i nauczyciele mogli rozpocząć zajęcia o wyznaczonej porze.

Jednocześnie informuję, że uczniowie najczęściej kończą lekcje w godzinach: 13:30, 14:20, 15:10, dlatego proszę o dostosowanie kursów do czasu trwania zajęć lekcyjnych.

Mam nadzieję, że przychyli się Pan do oczekiwań mieszkańców miasta, którzy w części są uczniami i nauczycielami mojej szkoły.

Ankieta

Czy jesteś za przywróceniem kursowania autobusu linii 128 na trasie Ustronie - Piaski - os. Staszica?

  • Tak, to bardzo dobry pomysł85.44%
  • Nie, autobus będzie woził "powietrze"14.56%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 680

Petycję do godziny 18:00 (9 listopada) podpisało ponad 300 osób. Wiele z nich twierdzi, że uruchomienie linii 128 znacznie skróci dojazd dzieci do szkoły. Niektórzy zwracają też uwagę, że linie 104 i T2 są bardzo przepełnione. Petycję podpisac można TUTAJ


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości