Wiadomości

Starszy mężczyzna zgwałcony przez obywatela Mołdawii

9 listopada 2017, 12:30, red
fot. KWP
Do szokującego i dramatycznego zdarzenia doszło w środę w Kostrzynie nad Odrą, gdzie zgwałcony został około 70-letni mężczyzna. Zatrzymany w tej sprawie został 39-latek, który został przewieziony do komendy w Gorzowie.

W środę 8 listopada policjanci z Kostrzyna nad Odrą otrzymali zgłoszenie dotyczące zgwałcenia mężczyzny w centrum miasta. Okazało się, że ofiarą jest około 70-letni mężczyzna, mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą. Sprawcą miał być również mężczyzna.

Policjanci przystąpili do poszukiwań gwałciciela. - Do wnikliwego wyjaśnienia sprawy zaangażowali się policjanci z całej jednostki. Równolegle do czynności operacyjnych, prowadzone były działania wykrywacze prowadzone przez policjantów prewencji. Mundurowi poważnie podchodzili do każdego sygnału i informacji, która mogłaby ich przybliżyć do zatrzymania osoby odpowiedzialnej za te bulwersujące zdarzenia – komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jeszcze tego samego dnia, na terenie województwa wielkopolskiego kryminalni zatrzymali do sprawy 39-letniego obywatela Mołdawii. Mężczyzna został przewieziony do gorzowskiej komendy. W czwartek 9 listopada i piątek 10 listopada będą przeprowadzane z nim czynności procesowe.

- Nie chcemy ujawniać zbyt wiele szczegółów dotyczących ofiary, którą był starszy mężczyzna. Mamy na względzie przede wszystkim dobro osoby pokrzywdzonej. Natomiast co do sprawcy, to czekamy na tłumacza, aby mogło dojść do przesłuchania mężczyzny – komentuje Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości