Wiadomości

Nowe ścieżki rowerowe w 2018 roku

9 listopada 2017, 11:21
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się budową ścieżki rowerowej przy ul. Walczaka oraz Piłsudskiego, Alei ks. Andrzejewskiego i Roosevelta. Prace mają zakończyć się we wrześniu przyszłego roku.

Kolejne kilometry ścieżek rowerowych mają przybyć w 2018 roku w Gorzowie. Wszystko w ramach programu „System ścieżek rowerowych”. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie kolejnych odcinków ścieżek rowerowych w mieście.

Tym razem chodzi o przebudowę ul. Walczaka w zakresie budowy ścieżki rowerowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do rond Gdańskiego oraz przebudowę ul. Piłsudskiego, Ks. Andrzejewskiego, Roosevelta i Kazimierza Wielkiego w zakresie budowy ścieżki rowerowej na odcinku od skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Czereśniową do skrzyżowania ul. Roosevelta z ul. Żwirową.

W ramach prac zostaną przebudowane obecne chodniki i ścieżki rowerowe oraz wybudowane nowe trakty rowerowe, tam gdzie ich nie ma. Ścieżki będą wykonane z asfaltu, a chodniki z kostki brukowej. Ponadto zostaną przebudowane skrzyżowania ul. Walczaka z ul. Widok, Stilonową, Energetyków oraz Roosevelta z Kazimierza Wielkiego i Żwirową.

Miasto czeka na zgłoszenia firm do 24 listopada. Natomiast firma, która wygra przetarg będzie miała czas do 28 września 2018 roku na ukończenie prac.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości