Wiadomości

Modernizacja estakady kolejowej na półmetku [film]

8 listopada 2017, 11:48, ak
fot. gorzowianin.com
Prace przy remoncie estakady kolejowej w Gorzowie idą pełną parą. Obecnie zrealizowano 50 procent inwestycji i wszystko wskazuje, że wykonawca dotrzyma terminu zakończenia robót.

Pod koniec kwietnia 2017 roku ruszyła przebudowa estakady kolejowej w Gorzowie. Mamy początek listopada, a inwestycja jest już na półmetku.

-Obecnie na estakadzie została zdemontowana nawierzchnia torowa na długości ok. 1,7 km. Skuto też płytę betonową estakady w obrębie gorzowskiego dworca i nad 30 niszami na wschodnim odcinku obiektu. W około 70 procentach przeprowadzono roboty wzmocnienia murów oporowych. Trwają prace w 35 z 50 nisz estakady. To odnowa i wzmocnienie konstrukcji estakady. Będzie zapewniona odpowiednia nośność , sprawny i bezpieczny ruch pociągów. Odnowiona budowla pozwoli na ewentualne wprowadzenie drugiego toru i elektryfikację – opowiada Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Natomiast podróżni korzystający z głównego dworca otrzymają gruntownie zmodernizowany peron nr 2, który nie był użytkowany od wielu lat. Zdemontowano tam wiatę peronową, która zostanie odtworzona w dawnym kształcie. Nowe schody, winda i pochylnie ułatwią dostęp do peronu dla osób niepełnosprawnych i z dużym bagażami.

Poprawę bezpieczeństwa w przejściu tunelowym i na peronach zapewni zainstalowanie urządzeń monitoringu. Bieżące, aktualne informacje o pociągach dostarczy podróżnym system dynamicznej informacji pasażerskiej, w który zostaną wyposażone perony nr 1 i 2 oraz peron nowego przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Koszt inwestycji to 115 mln, z czego niemal 81 mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przebudowa całej estakady kolejowej powinna zostać zakończona do 10 września 2018 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości