Wiadomości

Doświetlenie przejść pod znakiem zapytania

7 listopada 2017, 17:52, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa planowały jeszcze w tym roku doświetlić kilka przejść dla pieszych w mieście. Do ogłoszonego przetargu stawiła się tylko jedna firma, która złożyła ofertę znacznie wyższą niż kwota, którą przeznaczył magistrat na tę inwestycję.

Doświetlenie przejść dla pieszych ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo i jest realizowane w ramach programu „Bezpieczny Gorzów”. Dlatego też władze miasta co roku planują wymianę opraw sodowych na lampy ledowe.

Jeszcze w tym roku do 10 grudnia miało zostać wymieniony 20 opraw w pobliżu przejść dla pieszych przy ul. Głowackiego, Ogińskiego, Poznańskiej, Górczyńskiej, Wyszyńskiego, Szczecińskiej i Nowej. A także wybudowane specjalne doświetlenie punktowe przejścia przy ul. Plac Jana Pawła II.

Niestety do ogłoszonego przez magistrat przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Zakład Projektowania i Wykonawstwa Instalacji Elektrycznych z Gorzowa zaproponował za wykonanie prac aż 117 tys. zł, natomiast władze przeznaczyły na realizację inwestycji zaledwie 76 tys. zł.

Obecnie urzędnicy będą analizowali ofertę i to czy miasto może dołożyć do tej inwestycji 41 tys. zł. Bo jeżeli tak się nie stanie, to trzeba będzie unieważnić przetarg i gorzowianie będą mogli zapomnieć o doświetleniu nowych przejść dla pieszych w tym roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości