Wiadomości

Wykonawca bierze się do roboty na Myśliborskiej [zdjęcia]

7 listopada 2017, 09:51, ak
fot. Marcin Kluwak
We wtorek wykonawca ul. Myśliborskiej przystąpił do kolejnego etapu prac. Rozebrany zostanie chodnik od północnej strony, a w tym miejscu powstanie droga tymczasowa. Zmiany zostaną wprowadzone również na rondzie Szczecińskim.

Firma Budomex wkracza w kolejny etap prac pierwszego odcinka przebudowy ul. Myśliborskiej. Po tym, jak zostały wycięte drzewa, firma przystąpi we wtorek 7 listopada do rozebrania istniejącego chodnika i pozostałej infrastruktury po północnej stronie jezdni od strony sklepów Tesco, OBI, Mediamarkt.

Następnie w tym miejscu powstanie tymczasowa droga bitumiczna, która w kolejnych etapach będzie służyła jako droga zastępcza komunikująca miasto z drogą S3 i ze strefą ekonomiczną. - Prace realizowane będą bez znaczących utrudnień w ruchu kołowym, przez cały okres zachowany zostanie ruch dwukierunkowy po starej jezdni, z zachowaniem dojazdu do firm zlokalizowanych przy ul. Myśliborskiej. Utrudnienia napotkają za to piesi poruszający się poboczem wzdłuż ul. Myśliborskiej po stronie północnej – opowiada Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Ponadto zmianie ulegnie układ ruchu na rondzie Szczecińskim. Na wlocie północnym od ul. Słowiańskiej prawy pas na dojeździe do ronda będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Myśliborską. Natomiast lewym pasem będzie można pojechać prosto w kierunku ul. Brukselskiej, skręcić w lewo lub zawrócić.

Kolejnymi etapami prac za które weźmie się wykonawca, będzie zamknięcie przejścia dla pieszych przez jezdnie ul. Myśliborskiej zlokalizowanego w pobliżu zjazdu do parkingu przy sklepach oraz zmiana lokalizacji przystanków autobusowych. Po stronie północnej przystanek zlokalizowany za zjazdem do parkingu zostanie przeniesiony bezpośrednio w okolice ronda Szczecińskiego. Z kolei przystanek zlokalizowany za Agro Biznesem zostanie umieszczony na wysokości stacji paliw Orlen. A przystanek autobusowy po południowej stronie jezdni naprzeciw zjazdu do parkingu Tesco zostanie zlikwidowany.  

Fotoreportaż


1/4 Prace przy ul. Myśliborskiej

1/4 Prace przy ul. Myśliborskiej

2/4 Prace przy ul. Myśliborskiej

2/4 Prace przy ul. Myśliborskiej

3/4 Prace przy ul. Myśliborskiej

3/4 Prace przy ul. Myśliborskiej

4/4 Prace przy ul. Myśliborskiej

4/4 Prace przy ul. Myśliborskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości