Odurzyli narkotykami i wyłudzili kredyt

3 listopada 2017, 14:03, mk
Najpierw go porwali, później podstępem odurzyli narkotykami. Zaprowadzili do banku w Gorzowie, gdzie wzięli na niego kredyty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Śledztwo w tej sprawie zachodniopomorska policja prowadziła od dwóch lat. Niedawno udało się zatrzymać szajkę młodych ludzi, którzy podstępem wyłudzili pieniądze od odurzonego narkotykami mężczyzny. Spotkali go w Lipianach i przywieźli do jednego z banków w Gorzowie. - - Byłem w Lipianach i stałem na placu. Podeszły dwie kobiety i mężczyzna. Zawieźli do Gorzowa, dali się napić. Było napisane na butelce, że to Coca-Cola, ale na pewno to był jakiś narkotyk. Nie wiedziałem, co się ze mną działo. Za mnie wpisali, a im wpłacili pieniądze-powiedział wywiadzie dla Radia Szczecin pan Zdzisław.

Oszukany mężczyzna, na którego dane zostały wyłudzone pieniądze, o całym zdarzeniu dowiedział się z wezwań do zapłaty, które zaczęły przychodzić do domu. W sumie na 45 tysięcy złotych. - Nie spodziewałam się na stare lata, że takie coś nas spotka. Że są tacy oszuści. Chcieliśmy popełnić samobójstwo. To jakaś plaga z tymi oszustami, powinny być najwyższe kary za takie coś - podkreśla żona porwanego mężczyzny.

Z pomocą Powiatowego Rzecznika Prawo Konsumenta, poszkodowany mężczyzna napisał sprzeciw wobec sądowych nakazów zapłaty. W międzyczasie zatrzymano sprawców, którzy przyznali się do zarzucanych im czynów. Porwania dokonała trójka młodych ludzi. Policja zatrzymała 22-letnią Fatimę oraz Marka D. oraz Agnieszkę B. Cała trójka odpowie teraz przed sądem w Gorzowie za oszukanie i wykorzystanie 78-letniego mężczyzny.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości