Wciągnęli 13-latka do auta i grozili mu

3 listopada 2017, 11:45, red
fot. Marcin Kluwak
Policjanci z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali trzech mężczyzn, którzy więzili 13-letniego chłopca i kierowali w jego stronę groźby karalne. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Wszystko działo się pod koniec października w Kostrzynie nad Odrą. 13-letni chłopiec sprzeczał się ze swoim rówieśnikiem. O całej sytuacji opowiedział swoim najbliższym, którzy postanowili zareagować. 23-letni brat wraz z 20-letnim kolegą wsiedli do auta i zaczęli szukać 13-latka, który miał dokuczać jego młodszemu bratu.

- W pewnym momencie zauważyli chłopca. Zatrzymali się, siłą wciągnęli do do auta, a następnie pojechali na jedną z kostrzyńskich ulic. Tam był już ojciec 13-latka, któremu dokuczał rówieśnik. 48-latek postanowił przeprowadzić rozmowę z nieletnim. W jej trakcie groził, kazał klęknąć i przepraszać za zachowanie. 13-latek po tej sytuacji wrócił do domu – Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Informacja o zdarzeniu dotarła do kostrzyńskich policjantów w nocy 31 października. Działania kryminalnych pozwoliły ustalić trzech podejrzanych mężczyzn. Ci nie zdawali sobie najwyraźniej sprawy, że ich zachowanie jest niezgodne z prawem. Mieszkańcy powiatu gorzowskiego zostali zatrzymani w środę 1 listopada rano i w policyjnej celi czekali na zarzuty.

Najstarszy z nich, 48-latek, usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania. Kodeks karny przewiduje za takie zachowanie karę 3 lat więzienia. Jego 23-letni syn odpowie za pozbawienie wolności 13-latka oraz groźby karalne – grozi mu do 5 lat więzienia. Tyle samo grozi 20-latkowi, kolejnemu z podejrzanych, który usłyszał zarzut pozbawienia wolności nieletniego. Decyzją słubickiej prokuratury wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości