Mikołaj z tronem będzie królował w centrum Gorzowa

2 listopada 2017, 20:00, ak
fot. archiwum
Chociaż mamy zaledwie początek listopada i do świąt Bożego Narodzenia pozostał ponad miesiąc, to władze Gorzowa planują oświetlić miasto już od początku grudnia. Portal gorzowianin.com postanowił sprawdzić, jakie iluminacje pojawią się w tym roku w mieście.

Gorzowski magistrat szuka firmy, która zajmie się świątecznym oświetleniem miasta. Iluminacje mają pojawić się w Gorzowie 5 grudnia – wtedy firma ma zająć się ich montażem i przyłączeniem do sieci oświetlenia ulicznego. Z kolei miasto rozbłyśnie w środę 6 grudnia. Portal gorzowianin.com dowiedział się, jakie ozdoby pojawią się w tym roku na ulicach naszego miasta. Co istotne, magistrat wyda w tym roku na świąteczne iluminacje 280 tys. zł.

W jednym z najważniejszych miejsc w Gorzowie, czyli na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego, czyli koło dawnego Empiku nie zabraknie choinki, co prawda sztucznej, ale i tak będzie robiła wrażenie, bo będzie miała nie mniej niż 10 metrów wysokości. Choinka będzie ozdobiona sznurami led oraz bombkami, a na samym szczycie będzie miała śnieżynkę. Ale to nie wszystko.

Tuż obok zostanie ustawiony Mikołaj 3D o wymiarach 3 na 2 metry. Postać Mikołaja będzie opleciona matą w kolorze srebrnym, czerwonym i niebieskim oraz sznurem świetlnym w kolorze zimnym białym. W lewej ręce będzie trzymać laskę oplecioną srebrną matką i sznurem świetlnym, zwieńczoną śnieżynką. Natomiast obok Mikołaja zostanie ustawiony tron, na którym będzie można usiąść. W środku będzie znajdowała się ławeczka przeznaczona dla mieszkańców, którzy będą chcieli zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.

Natomiast na Starym Rynku pojawią się trzy prezenty 3D o zróżnicowanych wymiarach. Największy z nich będzie miał 4,5 metra szerokości na 4,8 metra wysokości, następnie 1,5 metra szerokości na 1,8 metra wysokości oraz najmniejszy 1 metr szerokości na 1,3 metra wysokości.

Oczywiście nie zabraknie ozdób wzdłuż ul. Chrobrego, które pojawią się na odcinku od mostu Staromiejskiego do skrzyżowania z ul. Jagiełły oraz od Jagiełły do skrzyżowania z ul. Borowskiego. Iluminacje zobaczymy również na moście Staromiejskim oraz na nowym rondzie Towarowa-Fabryczna, gdzie pojawi się ozdoba w kształcie kielicha zakończona elementem w kształcie śnieżynki - wszystko oplecione wężem LED.

Świąteczne ozdoby mają pozostać w mieście do 10 stycznia 2018 rok


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości