Wiadomości

Nawigacją do grobu

1 listopada 2017, 08:00
fot. archiwum
Od roku mieszkańcy Gorzowa mogą korzystać z wyszukiwarki grobów, która pomaga w odnalezieniu mogiły najbliższych na cmentarzu przy Żwirowej. Do tej pory skorzystało w niej ponad 25 tysięcy osób.

Internetowa baza pochówków na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej działa od 21 października 2016 roku. Przez ponad rok, stronę cmentarz.gorzow.pl odwiedziło ponad 25 tysięcy osób, podczas blisko 60 tys. sesji. Co istotne, wyszukiwarka ma wersję mobilną.

Największą popularnością witryna osiągnęła oczywiście 1 listopada, wówczas z wyszukiwarki grobów skorzystało ponad 6 tys. osób, natomiast 2 listopada było to już tylko około 2 tys. użytkowników. Z kolei na co dzień ze strony korzysta od 100 do 200 osób.

Jak odnaleźć grób? Wystarczy wejść na stronę www.cmentarz.gorzow.pl i wpisać nazwisko lub datę zgonu. Wtedy wyskoczy nam lista osób, po kliknięciu zostanie pokazana lokalizacja z numerem rzędu i kwatery w której znajduje się nagrobek. Kwatery i rzędy mają odpowiednie kody, dzięki którym wyszukiwanie będzie błyskawiczne.

Natomiast użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli skorzystać z nawigacji, która już bezpośrednio doprowadzi do grobu – tutaj również trzeba wejść na stronę internetową www.cmentarz.gorzow.pl. Jak przyznają urzędnicy – stworzenie takiej bazy było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom ludzi. Zwłaszcza osób spoza Gorzowa, które co roku mają problemy z odnalezieniem grobów bliskich na Wszystkich Świętych.

Baza grobów jest co miesiąc aktualizowana, ostatni raz 15 października. Dane do wprowadzenia dostarcza urzędnikom firma Products, która zarządza cmentarzem i ma aktualne dane dotyczące pochówków. Co istotne, gorzowski magistrat pracuje nad dołączeniem do strony cmentarza przy ul. Strażackiej oraz tego w Karninie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości