Wiadomości

Warta w Gorzowie coraz wyżej

31 października 2017, 16:25, red
fot. Anna Kluwak
Prezydent Miasta podjął decyzję o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego, które będzie obowiązywało od wtorku 31 października 2017 od godziny 18.00 do odwołania. Wszystko przez podnoszący się poziom wody na Warcie, który przekroczył o kilkadziesiąt centymetrów stan ostrzegawczy.

Poziom ostrzegawczy dla Gorzowa wynosi 380 centymetrów, stan alarmowy – 440. We wtorek 31 października wynosił 406 cm. Obecny poziom Warty nie zagraża miastu i Gorzów jest w stanie poradzić sobie ze znacznie wyższym poziomem, co już w przeszłości nie raz miało miejsce.

- Wprowadzenie pogotowia przeciwpowodziowego nie wiąże się w tej chwili z jakimkolwiek realnym niebezpieczeństwem dla mieszkańców. Ma na celu jedynie przekazanie komunikatu, że Warta jest w stanie wody wysokiej. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a służby przygotowane do działania – uspokaja Jarosław Żółtowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Wały przeciwpowodziowe są w dobrym stanie i tylko w październiku były dwukrotnie kompleksowo sprawdzane przez urzędników magistratu, a w jednym przypadku dodatkowo także przez pracowników Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Od kilkunastu dni stan wody w rzece Warcie powoli, ale sukcesywnie podnosi się, co jest skutkiem obfitych opadów deszczu. Prognozy Regionalnej Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Gorzowie na najbliższe dni wskazują, że Warta będzie jeszcze przybierała.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości