Wiadomości

Gorzów może ruszyć z budową deptaka na Sikorskiego

26 października 2017, 10:34
fot. grzowianin.com
Po kilku miesiącach analiz, władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na budowę deptaka i przebudowę ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Chrobrego do Dworcowej. Firma, która wygrała złożyła ofertę o 5 mln wyższą, niż zakładało miasto.

Od lipca 2017 roku gorzowscy urzędnicy analizowali oferty i rozmawiali z firmami, które zgłosiły się przetargu na budowę deptaka i przebudowę ul. Sikorskiego. Do postępowania zgłosiło się aż 6 firm, których oferty znacznie przewyższały kwotę przeznaczoną na inwestycję przez miasto, która wynosiła 50 mln zł.

Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Trakcja PRKiI S.A oraz AB Kauno Titai za kwotę 55 mln 747 tys. zł i to właśnie oni wygrali przetarg na wykonanie tej bardzo ważnej inwestycji dla miasta. - Zdecydowaliśmy, że przetarg zostanie rozstrzygnięty, a miasto będzie musiało po prostu dołożyć te kilka milionów do wkładu własnego. Nie mogliśmy sobie pozwolić na kolejne ogłoszenie przetargu ze względu na terminy których musimy dotrzymać. To oznacza, że z pewnych inwestycji będziemy musieli zrezygnować, aby przesunąć pieniądze na wkład własny miasta – tłumaczy Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

O zdanie na temat deptaka zapytaliśmy się czytelników w ankiecie na naszej stronie. Na pytanie czym jest dla Was budowa deptaka na Sikorskiego odpowiedziało 1056 osób. Jak się okazało Waszym zdaniem jest to komunikacyjne nieporozumienie i sparaliżuje centrum miasta, ta odpowiedź zdobyła 48,86 % (516 głosów). Dużo mniejsza grupa odpowiedziała, że to świetny pomysł i czegoś takiego brakowało w mieście 19,98 % (211 głosów). Natomiast 15,53 % osób (164 głosy) uważa, że jest to wywalenie pieniędzy w błoto, a 11,84 % (125 głosów) twierdzi, że jest to bardzo dobra inwestycja i będzie nowe miejsce spotkań. A dla 3,79 % (40 głosów) ta inwestycja jest obojętna.

Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od Cichońskiego do pierwszej zwrotnicy za Dworcową, a także od ul. Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ul. Jancarza. W ramach przebudowy układu drogowego powstanie małe rondo na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich. Istniejący pomnik Mickiewicza ma zostać przesunięty poza rondo. Co więcej, odcinek Sikorskiego od Chrobrego do Pionierów zostanie zamieniony w deptak (z dopuszczeniem ruchu autobusowego po torowisku).

Firma zadeklarowała, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, tym samym konsorcjum Trakcja PRKiI S.A oraz AB Kauno Titai będzie miało czas do 30 listopada 2018 roku na zakończenie prac.

Ankieta

Budowa deptaka na Sikorskiego to?

  • Świetny pomysł, tego brakowało w mieście19.98%
  • Bardzo dobra inwestycja, będzie nowe miejsce spotkań11.84%
  • Wywalenie pieniędzy w błoto15.53%
  • Inwestycyjne nieporozumienie, sparaliżuje centrum miasta48.86%
  • Jest mi to obojętne3.79%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1056

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości