Wiadomości

Poranne potrącenia pieszych w Gorzowie

25 października 2017, 11:17, red
fot. KWP
W środowy poranek doszło do potrącenia dwóch kobiet na przejściu dla pieszych przy ul. Dąbrowskiego i Myśliborskiej w Gorzowie. Kierowcy, którzy potrącili kobiety stracili prawo jazdy, a ich sprawą zajmie się sąd.

Jesień i trudne warunki pogodowe powinny zmusić kierowców do zachowania jeszcze większej koncentracji. Padający deszcz i śliska nawierzchnia to tylko niektóre z elementów wpływających na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Również piesi powinni zachować ostrożność i wyposażyć się w elementy odblaskowe, również na terenie miasta.

Niestety cały czas dochodzi do potrąceń na wyznaczonych przejściach dla pieszych. Do dwóch takich zdarzeń doszło w środę 25 października około godz. 7 rano przy ul. Dąbrowskiego i Myśliborskiej.

Przez przejście dla pieszych przy ul. Dąbrowskiego przechodziła 50-letnia kobieta, która została potrącona przez kierowcę volkswagena golfa. 67-letni mężczyzna tłumaczył się, że nie zauważył pieszej przechodzącej przez pasy. Natomiast przy ul. Myśliborskiej doszło do potrącenia 48-letniej kobiety przez kierowcę fiata. W tym przypadku za kierownicą siedział również 67-letni mężczyzna.

Obie potrącone kobiety miały dużo szczęścia, ponieważ nie doznały poważniejszych obrażeń, jednak trafiły pod opiekę pogotowia.

- Policjanci w obu przypadkach nie mieli wątpliwości, by kierowcom zatrzymać prawo jazdy, a w sprawie drogowego zdarzenia do sądu skierować wniosek o ukaranie – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości