Pośpimy o godzinę dłużej. Być może ostatni raz

24 października 2017, 12:04, red
W nocy z 28 października na 29 października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Co oznacza cofnięcie zegarków z godz. 3 w nocy na godz. 2. Być może będzie to ostatnia zmiana czasu, ponieważ politycy pracują nad projektem, który zakłada obowiązywanie czasu letniego przez cały rok.

O przestawieniu zegarków musimy pamiętać już w ten weekend. W nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Dzięki temu cofniemy zegarki z godz. 3 w nocy na godz. 2.

Dla osób lubiących pospać oznacza to godzinę więcej snu, jednak nie dla wszystkich ta zmiana jest dobra. Do tych zmian musi dostosować się m.in. kolej. Kursujące pociągi o godzinie 3.00 zatrzymają się na około 60 minut na najbliższej stacji. Ruszą zgodnie z rozkładem według „nowego” czasu. Natomiast osoby pracujące na nocną zmianę, będą musiały zostać godzinę dłużej w pracy.

Kiedyś przestawianie zegarków dwa razy w roku dawało wiele korzyści. Dzisiaj jest to bardziej udręką, niż wiąże się jakimikolwiek korzyściami. Dlatego też PSL przygotowało projekt ustawy, który zakłada obowiązywanie czasu letniego przez cały rok i rezygnację z czasu zimowego. Posłowie z sejmowej komisji jednogłośnie opowiedzieli się za dalszymi pracami nad tym projektem i wiele wskazuje na to, że Sejm przyjmie tę ustawę. A to oznacza, że od 1 października 2018 roku nie będziemy zmieniali już czasu letniego na zimowy.

Ankieta

Co sądzicie o zmianie czasu z letniego na zimowy?

  • To bardzo dobre rozwiązanie, niech zostanie tak jak jest25.33%
  • Zupełnie niepotrzebne, popieram likwidację zmiany czasu63%
  • Jest mi to obojętne11.67%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 454


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości