Wiadomości

Ścieżka przy Walczaka wciąż nieukończona

24 października 2017, 10:55, ak
fot. czytelnik
Chociaż ul. Walczaka w Gorzowie jest już przejezdna, to nie wszystkie prace zostały ukończone. Robotnicy mają zająć się jeszcze ścieżką rowerową, która jak się okazuje będzie gotowa w połowie listopada.

Do naszej redakcji gorzowianin.com zwrócił się czytelnik, który zapytał się o nieskończone prace przy ul. Walczaka. Chociaż droga została oficjalnie oddana do użytku 7 października, to jednak nie wszystko zostało zrobione – a chodzi o ścieżkę rowerową.

- Dlaczego nie ma tam już żadnych robotników, a ścieżka rowerowa jest nieskończona? Na górze nie ma asfaltu, przy Białym Kościółku nie ma asfaltu. Poza tym nie ma oznakowania poziomego na wylanym asfalcie. A na dodatek zwróciłbym się z prośbą jako rowerzysta o zabranie znaku informującego o przystanku autobusowym ze ścieżki o który mało bym się nie zabił zjeżdżając – opisuje problem czytelnik Wojtek.

Wydawało się, że wszystkie prace przy ul. Walczaka powinny zostać ukończone w październiku, jednak jak się okazuje, prace zakończą się dopiero w połowie listopada. - W ślad za oświadczeniem wykonawcy robót informujemy, że do ułożenia pozostała jeszcze nawierzchnia na niewielkim odcinku ścieżki rowerowej przy ul. Walczaka od strony ul. Piłsudskiego, ścieżka rowerowa na odcinku od Białego Kościółka do Placu Staromiejskiego oraz ścieżka rowerowa przy ul. Warszawskiej-Cichońskiego. Oznakowanie poziome na ścieżce rowerowej zostanie wykonane po ułożeniu nawierzchni ścieżki. Wykonawca robót deklaruje zakończenie ułożenia nawierzchni na ścieżkach do połowy listopada – komentuje Ewa Sadowska-Cieślak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Natomiast znak, który znajduje się na środku ścieżki rowerowej od story ronda turbinowego przy Białym Kościółku ma zostać usunięty przez wykonawcę. - Prosimy, by osoby korzystające z nieukończonych ścieżek rowerowych pamiętały o zachowaniu ostrożności – podkreśla Sadowska-Cieślak.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości