Wiadomości

Miasto doświetli „zebry”

23 października 2017, 14:27, ak
Jeszcze w tym roku kilkanaście przejść dla pieszych w Gorzowie będzie lepiej doświetlonych za sprawą wymiany lamp sodowych na ledowego. Jednak najważniejszym elementem będzie budowa nowoczesnego oświetlenia punktowego

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wybór wykonawcy, który zajmie się wymianą 20 opraw sodowym na lampy ledowe w pobliżu przejść dla pieszych. Ponadto będzie musiał zająć się doświetleniem przejścia dla pieszych przy ul. Plac Jana Pawła II. Urzędnicy czekają na zgłoszenia firm do 7 listopada.

Doświetlenie przejść dla pieszych ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo i jest realizowane w ramach programu „Bezpieczny Gorzów”. - Chodzi tutaj, że jeżeli w ciągu ulicy mamy szereg lamp świecących żółtym światłem, to lampa znajdująca się w rejonie pasów będzie świecić na biało, co będzie je uwidoczniało. Nie dość, że to będzie lepsze oświetlenie, to będzie się odróżniało - tłumaczy Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Natomiast całkowitą nowością w naszym mieście będzie budowa dedykowanej lampy oświetleniowej, która świeci punktowo nad samym przejściem dla pieszych. Taka właśnie lampa pojawi się na pasach przy Placu Jana Pawła II.

Firma, która wygra przetarg będzie miała czas do 10 grudnia na wymianę lamp oraz budowę oświetlenia przy ul. Plac Jana Pawła II.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości