Myśliborska z rządowym dofinansowaniem

19 października 2017, 10:03
fot. Marcin Kluwak
Ministerstwo rozwoju przeznaczyło ponad 17 mln zł na rozbudowę ul. Myśliborskiej i Szczecińskiej w Gorzowie. Pierwsze prace już się rozpoczęły, a zakończenie inwestycji planowane jest na 2019 rok.

Rozbudowa ul. Myśliborskiej i Szczecińskiej do dwóch pasów jezdni w każdym kierunku, to jedna z ważniejszych inwestycji w Gorzowie w ciągu najbliższych kilku lat. Prace zaplanowano na lata 2017-2019.

Zgodnie z zapowiedziami, ruszyła już wycinka drzew i krzewów, które kolidują z planowaną inwestycją. Łącznie ma zostać wyciętych około 500 drzew i krzewów. Następnie wykonawca zajmie się budową drogi tymczasowej po której będzie prowadzony ruch na czas robót na właściwej jezdni oraz przebudową kanalizacji oraz budową zbiorników wód opadowych.

Dobrą wiadomością jest to, że Gorzów otrzymał z ministerstwa rozwoju i finansów 17 mln 120 tys. zł na rozbudowę ul. Myśliborskiej i Szczecińskiej na odcinku od ronda Szczecińskiego do ulicy Mosiężnej. Już podczas ostatniej sesji Rady Miasta władze miasta poinformowały, że planowana przebudowa ulic Myśliborskiej i Szczecińskiej może zostać połączona w jedną dużą inwestycję i dzięki temu jest szansa na jej sfinansowanie z budżetu państwa.

- Maksymalny udział dotacji celowej z budżetu państwa przeznaczonej na sfinansowanie zadania nie może stanowić więcej jak 50 % jego wartości w okresie realizacji inwestycji obejmującym lata 2017-2019, w tym w każdym roku budżetowym – brzmi fragment decyzji o zapewnieniu z budżetu państwa finansowych wydatków na przebudowę Myśliborskiej i Szczecińskiej.

Pierwszy etap przebudowy ul. Myśliborskiej powinien zostać zakończony w II kwartale 2018 roku. Wówczas na odcinku od ronda Szczecińskiego do ul. Chorwackiej pojawią się dwie jezdnie rozdzielone pasem zieleni, rondo na skrzyżowaniu z Chorwacką, chodniki i ścieżki rowerowe. Powstanie również infrastruktura do odprowadzania wody.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->