Wiadomości

Zmiany w organizacji ruchu na Mieszka I [zdjęcia]

19 października 2017, 12:35, ak
Przy ulicy Mieszka I na odcinku od skrzyżowania z ul. Borowskiego do ul. Roosevelta trwają prace związane z uporządkowaniem oznakowania poziomego i pionowego.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym w szczególności poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz poprawę płynności ruchu i uporządkowanie parkowanie na ulicy ul. Mieszka I.

Podstawowym problemem na tej ulicy jest nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego związane z parkowaniem. Pojazdy są ustawiane bezpośrednio przed przejściami dla pieszych czy skrzyżowaniami, co ogranicza widoczność pieszych i utrudnia wyjazd z dróg podporządkowanych. Mieszkańcy skarżą się na przypadki zastawiania bram, wyjazdów z podwórek.

Zmiana organizacji ruchu polega na wyznaczeniu tzw. pól wyłączenia z ruchu przed przejściami dla pieszych oraz w obrębie skrzyżowań (czyli tam, gdzie zgodnie z kodeksem ruchu drogowego parkowanie jest zabronione) oraz wyznaczeniu pasów postojowych o szerokości 2,5 m wzdłuż krawędzi ul. Mieszka I.

W ramach projektu uporządkowano również oznakowanie na skrzyżowaniu ul. Mieszka I z ul. Roosevelta oraz ul. Mieszka I z ul. Mickiewicza. W tym celu wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się oraz oznakowanie kierunkowe. Na jezdni wydzielone zostaną pasy ruchu z oznakowaniem kierunkowym.

Przyjęto w trzech przypadkach układ z wydzielonymi prawoskrętami i pasami na torowisku dla relacji w lewo i prosto. Przyjęty układ jest najkorzystniejszy dla zachowania płynności ruchu (maksymalne wykorzystanie sygnalizatorów warunkowych do skrętu w prawo), biorąc pod uwagę wyłączenie z ruchu tramwajów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/4 Nowa organizacja ruchu na Mieszka I

1/4 Nowa organizacja ruchu na Mieszka I

2/4 Nowa organizacja ruchu na Mieszka I

2/4 Nowa organizacja ruchu na Mieszka I

3/4 Nowa organizacja ruchu na Mieszka I

3/4 Nowa organizacja ruchu na Mieszka I

4/4 Nowa organizacja ruchu na Mieszka I

4/4 Nowa organizacja ruchu na Mieszka I

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości