Szymon Woźniak w gorzowskiej Stali?

13 października 2017, 11:27, red
By Keraj1976 [CC BY-SA 3.0] Wikipedia.org
W tym roku w Gorzowie zdobył tytuł mistrza Polski. Kilka dni po finale był już dogadany z gorzowskim klubem. Mowa tu o Szymonie Woźniaku, który według portalu sportowefakty.wp.pl ma trafić do Stali.

To ma być solidne wzmocnienie gorzowskiego zespołu. Sam Szymon Woźniak nie ukrywa, że lubi jeździć w Gorzowie. W końcu w tym roku wywalczył na naszym torze tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Woźniakiem oprócz Stali interesował się też klub z Torunia. On jednak wybrał Gorzów. Jak piszą dziennikarze portalu, wcale nie chodzi o pieniądze, ale o możliwość rozwoju. W Betardzie Woźniak był zawodnikiem drugiej linii. - W trakcie ostatnich rozmów ze Betard Spartą zawodnik podkreślał, że ma już dosyć roli zawodnika drugiej linii, który na dokładkę jeździ w parze z liderem zespołu. Woźniak po dwóch latach terminowania we Wrocławiu zapragnął czegoś więcej. Chce być żużlowcem bardziej eksponowanym, chce iść do przodu. Najwyraźniej uznał, że transfer do Stali będzie krokiem w dobrym kierunku – czytamy na stronach portalu.

Jak podaje Wikipedia, Szymon Woźniak swoją karierę rozpoczął w 2004 roku od startów w miniżużlu, gdzie zdobył wiele sukcesów m.in. tytuł indywidualnego mistrza Polski. Jest także wielokrotnym zdobywcą Pucharu Polski. Ma na swoim koncie również medale drużynowych mistrzostw Polski w miniżużlu. W 2007 roku został finalistą mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy w miniżużlu. Licencję żużlową zdał 16 września 2008 roku w barwach Polonii Bydgoszcz. W lidze zadebiutował 24 maja 2009 roku w Gdańsku, gdzie w dwóch startach nie wywalczył punktów.

Pierwsze zwycięstwo ligowe zanotował 16 sierpnia 2009 roku w dwunastym biegu meczu z Unibaxem Toruń, pokonując m.in. Chrisa Holdera oraz Darcy Warda. W 2009 roku uplasował się na 10 miejscu w młodzieżowych indywidualnych mistrzostwach Polski oraz mistrzostwach ligi juniorów. Ponadto został indywidualnym mistrzem Pomorza. 13.09.2014 Szymon Woźniak zdobył tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski na torze w Gorzowie Wielkopolskim. 2 lipca 2017 r. wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu w finale rozgrywanym na torze w Gorzowie Wielkopolskim.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x