Na przystankach tymczasowych pojawią się wiaty

13 października 2017, 10:20, red
fot. Anna Kluwak
W ciągu najbliższego miesiącach na 14 przystankach tymczasowych, które obsługują autobusy zastępcze pojawią się wiaty. Nie będą to nowe wiaty, ale te które stoją na nieużywanych przystankach.

Od 1 października w Gorzowie nie kursują tramwaje, a w ich miejsce pojawiły się autobusy komunikacji zastępczej, które kursują po zupełnie nowych trasach. Oprócz poruszanego w ostatnich dniach problemu przepełnienia autobusów zwłaszcza linii T2, pojawiły się również głosy mieszkańców w sprawie wiat przystankowych.

- Co w sprawie wiat na zastępczych przystankach od Wieprzyc do Sikorskiego? Ludzie stoją na wietrze i deszczu, a za chwilę jeszcze śnieg dojdzie. Tego jakoś władze miasta i MZK nie widzą – dopytywała się czytelniczka Małgorzata.

Na szczęście problem został zgłoszony i zauważony przez magistrat. W ciągu najbliższego miesiąca na 14 przystankach tymczasowych pojawią się wiaty. Jednak nie będą to zupełnie nowe wiaty, a te które znajdują się przystankach, które zostały wyłączone z użytkowania ze względu na zmiany w komunikacji.

Obecnie miasto szuka firmy, która zajmie się przeniesieniem wiat. W pierwszej kolejności wiaty pojawią się wzdłuż ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości