Kostrzyńska gotowa w 2019, a nie 2018 roku?

12 października 2017, 13:06, ak
fot. Marcin Kluwak
Firma, która wygrała przetarg na przebudowę ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie chce ustalenia nowego terminu zakończenia inwestycji. To jednak zależy od porozumienia urzędu marszałkowskiego z ministerstwem infrastruktury.

Przy ul. Kostrzyńskiej trwa obecnie wycinka drzew, która ma przygotować drogę do właściwych prac remontowych. Te mają ruszyć wiosną 2018 roku. A jeżeli zima będzie łaskawa, to jeszcze w tym roku będzie można rozpocząć pierwsze prace torowe.

Jednak w sprawie przebudowy ul. Kostrzyńskiej pojawił się problem. Firma Balzola, która wygrała przetarg chce ustalenia nowego terminu zakończenia inwestycji. Zamiast do końca 2018 roku, ul. Kostrzyńska miałaby być gotowa w połowie 2019 roku.

- Przez ciągnący się spór pomiędzy firmą Balzola, a firmą ZUE wszystkie procedury wydłużyły się o trzy miesiące. Dlatego też wykonawca inwestycji wystąpił do miasta o wydłużenie terminu zakończenia inwestycji. Jednak to urząd marszałkowski podejmie decyzję po konsultacjach z ministerstwem infrastruktury czy wydłuży termin. Wszystko przez to, że inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych – komentuje Artur Radziński, wiceprezydent miasta.

Oczywiście miastu zależy, aby remont zakończył się w przyszłym roku. Ostateczna decyzja powinna być znana jeszcze w październiku. Wtedy magistrat będzie mógł podpisać umowę z wykonawcą.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->