Droga wstydu doczeka się remontu

11 października 2017, 08:00, ak
fot. archiwum
Ulica Sulęcińska to obecnie jedna z najbardziej zniszczonych dróg w Gorzowie. Jest dziurawa niczym ser szwajcarski, a prawdziwego remontu nie widziała od wielu lat. Na szczęście się to zmieni, bo przebudowa drogi ruszy w 2018 roku.

- Inwestycja wpisana jest do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2016-2023. Natomiast w 2016 roku w ramach zawartego porozumienia między miastem Gorzów, a gminą Deszczno wykonany został odcinek ul. Sulęcińskiej od granic miasta w kierunku mostu na Kanale Różkowieckim – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

To prawda, że kawałek ulicy został wyremontowany, ale było to zaledwie 85-metrów drogi, co oburzyło wszystkich okolicznych mieszkańców. Na szczęście mamy dobrą wiadomość dla zawiedzionych mieszkańców ul. Sulęcińskich i tych osób, które muszą codziennie pokonywać tę zdegradowaną i dziurawą drogę.

Ulica Sulęcińska na odcinku 1,3 km od granic miasta do skrzyżowania z ul. Zuchów zostanie gruntownie przebudowana i to w przyszłym roku. - Zgodnie z WPI w roku 2018 planowane jest wykonanie wymiany konstrukcji nawierzchni wraz z chodnikami i przebudową przepustów. Natomiast w ramach bieżącego utrzymania dróg wykonywane są prace polegające na uzupełnianiu ubytków nawierzchni – podkreśla Liberkowska.

Inwestycja ma kosztować około 2 mln 670 tys. zł. Miasto musi jeszcze znaleźć wykonawcę, który zajmie się przebudową drogi.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości