Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ciągu najbliższych trzech dni poziom rzeki na wodowskazach w Gorzowie Wlkp. przekroczy poziom ostrzegawczy, ale nie przekroczy stanu alarmowego, który wynosi 440 cm i nie będzie to stanowić dla miasta żadnego zagrożenia.
Wzrost poziomu wody w rzekach po intensywnych opadach, które wystąpiły w ostatnim czasie jest czymś zupełnie naturalnym i mieszkańcy nie powinni się tym niepokoić – zapewnia Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.
Zgodnie z wytycznymi Prezydenta Miasta, szefa Obrony Cywilnej, przegląd wszystkich urządzeń mających wpływ na bezpieczeństwo przeciwpowodziowe odbywa się systematycznie i w jego trakcie oceniany jest bieżący stan techniczny infrastruktury zabezpieczającej miasto przed powodzią. Równolegle okresowych przeglądów wałów przeciwpowodziowych, w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta, dokonuje Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa na bieżąco monitoruje poziom rzeki Warty, Odry, Noteci i Drawy, pozostając w bezpośrednim kontakcie z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gorzowie.
|
Wszystkiego Najlepszego - koncert z duszą
16 maja 2026
kup bilet |
|
Eleni z zespołem - Jubileusz 50-lecia!
18 maja 2026
kup bilet |
|
Teraz albo Nigdy Tour | Gorzów Wielkopolski
15 maja 2026
kup bilet |
|
Polska Noc Kabaretowa 2026 - Siedmiu wspaniałych
22 maja 2026
kup bilet |