Problemy z bazą LPR

10 października 2017, 12:31, ak
Docelowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie miała powstać do końca 2018 roku. Jednak są problemy z wykonawcą inwestycji. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która złożyła ofertę dwukrotnie wyższą od przeznaczonej kwoty.

Obecnie przy szpitalu na Dekerta funkcjonuje tymczasowa baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z hangarem i kontenerem dla załogi śmigłowca. Dlatego też tak ważna jest budowa docelowej bazy z całym zapleczem. To, jak potrzebny jest śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie potwierdzają statystyki – tylko w tym roku śmigłowiec wykonał blisko 500 lotów.

Na początku września Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło przetarg na budowę budynku wraz z wykonaniem przyłączy dla bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa medycznego w ramach inwestycji „Budowa bazy HEMS w Gorzowie Wielkopolskim”. Termin składania ofert był przekładany kilkukrotnie – wszystko przez brak chętnych.

Ostatecznie do przetargu zgłosiła się jedna firma, której oferta przewyższa dwukrotnie budżet LPR. Na budowę bazy w Gorzowie przeznaczono 5,5 mln zł, natomiast Konsorcjum Alstal Grupa Budowlana i AGB Budownictwo złożyło ofertę na kwotę 11,6 mln zł.

Wiele na to wskazuje, że przetarg zostanie unieważniony, a LPR będzie musiało szukać wykonawcy do skutku. Budowa bazy ma być współfinansowana z budżetu miasta Gorzowa oraz z urzędu marszałkowskiego.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->