Wiadomości

Obwodnica Gorzowa i węzły w końcu przejezdne [film i zdjęcia]

9 października 2017, 12:40, red
W poniedziałek w samo południe odbyło się oficjalne otwarcie drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa w ciągu drogi ekspresowej S3. To oznacza koniec utrudnień dla kierowców i pożegnanie z kilkunastokilometrowymi korkami w sezonie letnim.

Druga jezdnia obwodnicy Gorzowa została oddana do użytku z 6-miesięcznym poślizgiem. Pierwotnie droga miała być gotowa do 30 kwietnia 2017 roku. Jednak oficjalne otwarcie i oddanie dwujezdniowej ekspresówki do użytku wraz z węzłami odbyło się dopiero w poniedziałek 9 października o godz. 12.

Otwarcie drugiej nitki trasy S3 w ciągu obwodnicy Gorzowa to wielka ulga dla kierowców, którzy zwłaszcza w sezonie letnim stali w nawet 12-kilometrowym korku, gdzie dwujezdniowa ekspresówka przechodziła w drogę jednojezdniową. To powodowało, że kierowcy jadący zarówno w kierunku Szczecina, jak i Skwierzyny musieli stać w korku nawet 2-3 godziny.

Teraz kierowcy mogą bez żadnych problemów przejechać obwodnicą oraz korzystać z wszystkich trzech węzłów – Gorzów Południe, Gorzów Zachód i Gorzów Północ.  

Jednak najważniejszą kwestią jest poprawa bezpieczeństwa. - Dzięki drugiej jezdni obwodnicy nie będzie dochodziło już do czołowych zderzeń, w których zawsze ginęli ludzie. To bardzo ważne, ponieważ tylko w tym roku na S3 zginęły cztery osoby, a w 2016 roku było to aż 21 ofiar śmiertelnych - komentuje Wiesław Widecki, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości