Obwodnica Gorzowa gotowa, ale pojedziemy nią za kilka dni

2 października 2017, 15:42, ak
fot. Anna Kluwak
Chociaż wykonawca zakończył prace na drugiej jezdni S3 oraz na węzłach, to droga nie może zostać jeszcze oddana do użytku. Wszystko przez niezbędne pozwolenia na użytkowanie drogi. Ruch ma zostać puszczony 9 października.

Druga jezdnia obwodnicy Gorzowa miała być gotowa 30 kwietnia 2017 roku, jednak ten termin nie został dotrzymany i wykonawca inwestycji firma Dragados podpisała z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze aneks do umowy. Ten zakładał, że węzły Gorzów Zachód i Północ będą udostępnione kierowcom do końca sierpnia, a druga nitka S3 jeszcze we wrześniu.

Niestety te założenia również się nie sprawdziły. - W rozmowach z nami, firma chciała zakończenia prac do końca 2017 roku, jednak na ten termin nie mogliśmy się zgodzić. Ostateczny termin, który znalazł się w aneksie, jeżeli chodzi o zakończenie wszystkich prac to 3 października 2017 roku – komentuje Marek Pilaczyński z GDDKiA w Zielonej Górze.

Niestety jak się okazało, obie jezdnie drogi oraz węzły Gorzów Zachód i Północ nie zostaną udostępnione kierowcom we wtorek 3 października, a dopiero w poniedziałek 9 października.

- Aby puścić ruch musimy uzyskać wszelkie zgody oraz pozwolenie na użytkowanie, dlatego też nie możemy otworzyć drugiej jezdni dla kierowców. Wiem, że te wszystkie dokumenty będą gotowe do 9 października, więc tego dnia obwodnica Gorzowa i wszystkie węzły będą w pełni dostępne dla kierowców. Od samego rana służby będą ściągać separatory, który obecnie rozdzielają kierunki ruchu na ekspresówce – tłumaczy Pilaczyński.

Chociaż inwestycja zostanie ukończona z 6-miesięcznym poślizgiem, to GDDKiA nie nałoży żadnych kar umownych na wykonawcę. Jak tłumaczy przedstawiciel z zielonogórskiego oddziału – firma Dragados przedstawiła konkretne dokumenty, które wykazały że opóźnienia w realizacji inwestycji były niezależne od wykonawcy i większości wiązały się z warunkami gruntowymi. Dlatego też nie było podstaw do nałożenia kary.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x