Wiadomości

Próbowali wyłudzić pieniądze na "policjanta"

27 września 2017, 10:30, red
fot. KWP
Tylko jednego dnia oszuści dzwonili do mieszkańców Gorzowa aż 27 razy, podając się za policjanta i wypytując ich o pieniądze. Na szczęście żadna z osób, która odebrała podejrzany telefon nie dała się oszukać.

We wtorek 26 września policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie zostali poinformowani o podejrzanych telefonach, które rozdzwoniły się w domach gorzowian. Ich odbiorcami były głównie osoby starsze.

- Dzwoniący podawał się za funkcjonariusza policji, informując o wypadku drogowym, w którym miał brać udział członek ich rodziny. Poza tym oszust szeroko wypytywał o pieniądze i kosztowności, które uczestnicy rozmowy mieli posiadać w domu czy w banku. Na szczęście gorzowianie po zakończeniu rozmowy o całym zdarzeniu informowali policjantów, dzwoniąc pod numer alarmowy czy przychodząc osobiście na komisariat i komendę – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że nikt nie uwierzył w historię przekazaną przez telefonicznych naciągaczy i nie dał się oszukać, chociaż takich telefonów wykonano aż 27. Dzięki czujności i szybkiej reakcji mieszkańców Gorzowa, policjanci od razu rozpoczęli pracę nad ustaleniem osób, które były autorami tych telefonów.

Przypominamy i przestrzegamy!

Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, wypytującymi o nasze sprawy osobiste czy finansowe. Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy! Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy.

Zawsze, w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby popełnienia oszustwa przez osoby odwiedzające nasze mieszkanie czy dom lub dzwoniące na numer naszego telefonu starajmy się jak najszybciej powiadomić policję o zaistniałej sytuacji i naszych przypuszczeniach. Dzięki szybkiej reakcji – takiej jak ta wczorajsza – policjanci od razu będą mogli przystąpić do działania.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości